Srpen 2018

Helplessness 74 - závěr

31. srpna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 74 - ZÁVĚR


Ráno dle domluvy stává brzo, trochu se nasnídá, oblíkne se a vyrazí ven. "Tak jdeme?" zeptá se Kelly a společně s Mattem vyrazí běhat. Zvolí si klidnější a plynulejší trasu podél jezera v takovém středně rychlém tempu. Když mají tak půl trasy za sebou, Kelly se zastaví a začne zběsile oddechovat a chytne se bok. "No tak, starochu, makáme." Ušklíbne se Matt. "Ne.... ty vole... nemůžu... už..." zapře se rukama o kolena. "Okey, orazíme a budeme posilovat..." Sednou si na chvíli do trávy. Ale Matt mu příliš volnosti respektive odpočinku nedá. Řídí se pravidlem, že železo se musí kout dokud je žhavý. "Pojď, jdeme cvičit... " pomůže mu na nohy a dá mu další dril- kliky, dřepy, sedylehy, ruzne protahovaní, shyby... Kelly je za chvíli mrtvej na novo a to ještě neví, že poběží zpátky. Kvalitní trénink musí být hold tvrdý. Kelly je potom zbytek dne kaputt, nedokáže si představit, že zítra bude absolvovat to samé, ale asi mu nic jiného nezbude. Chce to a musí to snést. Neabsolvoval celou cestu jen tak z bůh zdarma.... A postupem času se do toho zapojí i fitko. Kelly má volno jen ve chvíli když je Casey v práci, pokud teda nemusí chodit i za nim do práce a necvičí tam.... Postupem času, se vše dá do pořádku a Severide se vrátí postupně do své formy. A když se tak stane, tak se Kelly konečně přihlásí na přezkoušení, aby mohl zase vykonávat své. V den D se vydá v doprovodu Stelly nejprve do nemocnice před posudkovou komisi, od ktere dostane bud zelenou nebo bude muset dál mučit své tělo. Stella je nervózní, ale snaží se to nedávat znát. I když Kelly to cítí, ale nepoddává se tomu. Nesmí. Jinak se vše zvoře.

Helplessness 73

25. srpna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 73

Severidův další postup byl pomalý, v tomto případě nejde vše ráz na ráz, ze dne na den. Je to spíš otázka týdnů.
Fyzioterapeuti s lékaři se dokonce domluví, že bude nejlepší když si pobyt zde, prodlouží minimálně o dva měsíce, aby vše řádně doladili a Kelly poté mohl jít na testy, aby se mohl vrátit k hasičskému sboru. Zatím to je bohužel ve fázi, že testy nedokončí nebo dokončí, ale pod limitem...

Helplessness 72

21. srpna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 72

Ano, nebojte, dokáže to. Už nechci trápit ani jeho ani Vás.... Hodná, že?
Po uplynutí 4 měsíců konečně nastane doba, kdy Severide zvládne první své krůčky, i když stále s oporou, ale zvládne je a u všech lidí kolem to způsobí těžkou euforii. Kidd se dokonce utrhne z práce a okamžitě za nim vyrazí. Musí ho vidět a musí ho umačkat a musí mu říct jak moc ho miluje. Boden je naštěstí v tomhle ohledu shovívavý, vlastně i Casey, protože oba ví, že by sní po zbytek směny nebyla řeč a vůbec na nic by se nesoustředila.

Helplessness 71

17. srpna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 71

Jak dny plynou, tak Kelly dostává větší porce cvičení. Už to není ta oddechovka jak na začátku, kdy si myslel, že v takovém tempu pojedou celou dobu a on bude chodit možná za X let. Teď si to rozhodně nemyslí. Dře od rána do večera a volného času má minimum. Má i dny, kdy to tam fakt nenávidí, protože je na pokraji svých sil. Má v podstatě chuť to fakt někdy zabalit.

Helplessness 70

13. srpna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 70

Další den Kellyův den začíná už v 7:00 hodin, kdy ho centrálně budí telefon u postele. Když se Kelly probere neví v první chvíli co se děje a co má udělat. Když zvuk neutichá, napadne ho vyvěsit telefon, což zabere a když ho zavěsí, tak se už nerozdrnčí. Kelly se jde pak obléct a provést ranní hygienu a pak vyrazí na snídani, kdeet se dále seznamuje se zdejšími obyvateli, kteří jsou na tom hůř i líp.

Helplessness 69

9. srpna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 69

Kelly si jde potom sbalit a poté se Stellou společně ulehnou a ještě si užijí společnou noc. Když usnou už je hluboko po půlnoci, takže ráno je budí až zvonek v podobě Caseyho, který tohle tak trochu čekal a nese jim i snídani a kávu.
Po několika dlouhých minutách mu dojde otevřít rozespalá Stella. "Ahoj... to už je tolik?" zeptá se a zajde do bytu a Matt za ní. "V pohodě, máme čas... Přinesl jsem Vám snídani, jistě se bude hodit." Uculí se. "Jo, děkujeme, jsi skvělej..." Chňapsne potom a odnese si to do ložnice a Matte postarej se o sebe sám.


Helplessness 68

6. srpna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 68

Kde ho po Willově agitaci už čekají. "Tak pojďte dál pane Severide..." vyzve ho sestra. "Dobrý den..." pozdraví a zaparkuje se u stolu lékaře. "Dobrý den, prý nám nesete dobré zprávy, tak se rovnou na to podíváme, ať to nějak posoudíme, ano?" koukne po něm lékař a Kelly přikývne a s lékařem i fyzioterapeutem, který po něm chce takové ty nejzákladnější úkony, jako pohnout prsty, zatlačit proti ruce, pokusit se nohu nadzvednout a zkouší i težší zátěž při cvičení na bradlech a zakončí se to testem citlivosti po celé délce končetiny. Zda - li to je jen brnění nebo tlak nebo plné cítění. Zkouknou i jak atrofované jsou svaly.

Helplessness 67

3. srpna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 67

"No ty vole!" Užasle pohlédne na své prsty a zkusí to znova a znova. "Wau... já to dokázal!" Zakření se a vroucně Stellu políbí. "Jsi nejlepší prostě!" Usměje se. "Bez tebe bych to nedokázal, bez nikoho z Vás..." Řekne a stále se kouká na své nohy. "Kdy to oznámíš doktorovi?" zeptá se Stella. "No asi zítra... A pak šupem polifruju do rehabilitačního centra a makat, makat a makat... Jen, abych co nejdříve chodil..." Kouká přitom na Stellu a pokyvuje hlavou. "Jo... a já tě budu chodit - jezdit návštěvovat, podle toho kde budes. Neboj, nebudes na to sam..." Položí mu hlavu na hrudník a hladí ho po paži. "Vždyť já přece vím..." uculí se. "Zajedem zítra na kliniku?" Zeptá se. "Ne... zajedu tam sám, jo? Už jsem velkej kluk." Zakření se. "Okey... ty můj velkej kluku." Uculí se Stella a znova ho políbí vroucně a znova se odehrají milostné hrátky...