Červenec 2018

Helplessness 66

31. července 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 66

Nakonec to tak ani nebere. Kupodivu začne poslouchat doktory a fyzioterapeuty, nepřepíná se a doma cvičí podle plánu. A z návštěvy stanice se stane pravidelnost. Je mu mezi kolegy dobře. Pokecá, poopraví něco, vyslechne, poklidí... Konečně až teď cítí, že zase žije a dýchá svobodně. A stačila k tomu jedna návštěva domova - stanice 51. Možná kdyby to udělal hned, ušetřil by sebe i ostatních spousty stresu. Jenže teď už to nevrátí...

Helplessness 65

29. července 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 65

Kelly taky otevře dveře auta, vytáhne si vozík a pak se na něj přesune. "Tak můžeme..." Pořádně se nadechne a roztlačí vozik ke stanici a Stella ho následuje trochu v pozadí.
Jako první si Kellyho všimne Herrmann. "Ale! To jsou k nám hosti! Konečně se taky zajdeš podívat na nás a barák jestli ještě stojí." Dojde k němu a pevně ho obejme a poplácá ho po zádech. "Ahoj, taky tě rád vidim, Herrmanne..." Usměje se rozpačitě a za chvíli dorazí i ostatní se stejným nadšením. I když nejvíc je nadšen je Matt a Boden, pro které jsou tyto krůčky tím nejžádanějším krokem. "Tak pojď mezi nás... Brett dělala snídani, konečně něco chutnýho k jídlu, ne jako od těhlech patlalů..." Ušklíbne se a nasměruje Kellyho do jídelny, kde všichni společně nakonec posnídají a povídají si. Veškeré hovory jsou stočeny na jeho zdravotní stav a jak se mu daří. Prostě téma, které 2x nemusí, ale budiž. Řekne jim o zlepšení svého stavu a u všech to vyvolá bouřlivé emoce. I Kelly si tohle užije mnohem víc než když se z toho radovali jen sami se Stellou...

Helplessness 64

26. července 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
Omlouvám se za prodlevu, ale byla jsem na dovolené a neměla jsem náladu něco řešit ohledně povídek. Snad si ten zbytek užijete stejně jako zbytek povídky Úžasný


HELPLESSNESS 64

Celou cestu zpět do Chicaga, Kelly zvažuje všechna pro a proti ohledně návštěvy, své milované práce. Ale už je to spíš jen o tom, jak se potom všem zachovají ostatní. Budou stále přátelé? Uvidí ho rádi? Budou se chtít bavit a prijmou ho? Na všechny tyhle otázky by rád znal odpovědi, ale bohužel. I když vlastně jeho spásou byla Stella a jako žena vycítila, že Kellyho něco opět trápí. "Co se děje?" zeptá se Stella. "Co?" Trhne sebou. "Na co myslíš?" zeptá se Stella. "Na nic.... na to... jestli... chci se stavit na stanici.... asi... pozdravit všechny a tak... Není to blbé?" zeptá se Kelly. "Ne, ty hlupáčku, je to jen nejlepší nápad za posledních X týdnů...." usměje se na něj a pohladí ho po stehně.

Helplessness 63

18. července 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 63

Stella sebou plácne do postele, zavrní jak kočka, pak se přetočí na břicho a koukne po Kellym. "A co budem dělat teď?" zeptá se a zaculí se. "Hmm... můžem začít s procedurami... Masáž, vířivka..." Uculí se. "To zní báječně... Tak jdeme?" šťouchne do něj.

Helplessness 62

16. července 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 62

Ráno domu dorazí Stella, která jde za Kellym po čuchu, hned ho jde zkontrolovat když ho nenajde v obývaku a najde ho v objetí s notebookem. Usměje se nad tím, vytáhne mu ho z pod ruk a přitom se omylem dotkne klávesy, takže se jí brzo rožhaví monitor a vyskočí na ni nabídka wellness víkendu Stella se zaculí, zaklapne noťas a lehne si k němu a v duchu si řekne, že si od toho nebude dělat falešné naděje.

Helplessness 61

14. července 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 61

Najednou však v zámku zachrastí klíče, Kelly se podívá ke dveřím. (Copak jsem je zapomněl ve dveřích?) Pomyslí si a kouká, co bude za chvíli následovat. Ale nakonec to není žádné velké překvapení, protože se ve dveří objeví Stella. "Stello?" zarazí se. "Taky zdravim... Ty si pitomec..." Přijde k němu. "Cos tu vyváděl?" zeptá se a rozhlídne se po kuchyni. "Nic, spadlo mi to..."

Helplessness 60

12. července 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 60


Jeho tělo to nakonec nezvládne. Kelly se zadrhne, začne z hluboka oddechovat, protože cítí žaludek až v krku, společně se srdcem a po chvíli se mu začne točit hlava, přestane vnímat hlas fyzioterapeuta a sesune se k zemi v mrákotách. "Ježiši, Kelly!" Zařve fyzio a sehne se nad nim. Kelly má přivřené a zvrácené oči a chvěje se po těle. Protřeme mu tváře. To zabere aspoň do té míry, že Kelly na něj pohlédne. Fyzioterapeutovi se uleví a doběhne pro větrák a vodu se kterou by Severida osvěžil. Když se vrátí, Kelly je zase úplně mimo. (Tohle nám fakt chybělo!) Pomyslí si a pustí mu větrák a dá mu na krk studený ručník. A zavolá ještě k tomu doktora, aby ho pak zkontroloval, zda si nijak neublizil.

Helplessness 59

10. července 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 59

Kelly po 5 minutách už docela nemůže, ale protože sám nedosáhne na ovládání má docela smůlu a musí to zběsilé téma vydržet. (Já jsem takovej idiot... proč jsem to chtěl... kurva! Moje fyzička... Kde je?! Ale ne nevzdám se... neudělám jim radost... dokážu to... dokážu... JÁ TO DOKÁŽU!!! Jako při zásahu... Nikdy se nevzdávat...) Opakuje si stále dokola. A díky tomu mu ten čas přeci jen utíká.

Helplessness 58

8. července 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 58

Kelly po tomto uspechu se rozhodl, že své tělo začne mučit zase víc. Když mu skoro pul roku trvalo tohle, nechce dalšího půl roku čekat na to, až se postaví na nohy...

Helplessness 57

6. července 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 57

Čekají na něj půl hodiny. "Tak jsem tu... Omlouvám se za čekání, měl jsem pacienta.... děje se něco?" zeptá se. "Jo, děje... " Začne Stella. "Dobře, tak pojďme na lůžko..." odvede je a sedne si k nim, protože myslí, že půjde o nějakou pikantní záležitost. "Zjistil jsem, že cítím břicho, nevim jak dlouho, ale citim ho..." Řekne Kelly. "Aha... to je super, tak se na to podíváme... Uděláme neurologické vyšetření a pak CT a zavoláme kolegu Abramse. Vylez si na lůžko a já ti budu jehlou píchat do nohou a až něco ucítíš, tak řekni..." Řekne Will a Kelly přikývne.