Květen 2018

Helplessness 39

30. května 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 39


A jak to už bývá, tam se nevyhne patravým pohledů kolegů, které jí nejsou vůbec příjemné. (Co tak čumí? Zapomněla jsem na něco?) Prohlídne se jestli si treba místo džínů nevzala pyžamo, ale v tomhle ohledu, je vše tak jak má být. (Tak o co jim jde, sakra?!)

Helplessness 38

28. května 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 37

K Zachovu bytu dorazí za několik minut. Má štěstí, že zrovna neslouží a bude nejspíš doma... i když v to spíš doufá. Není si jistá, nějak ho nehlídá. Vlastně v tomhle ohledu, se o něj nějak nezajímala.

Helplessness 37

26. května 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 37

Kelly se takovýma myšlenka celkem zabaví a dvě hodiny utečou jako voda a April se zase objeví u něj na pokoji. "Pokračujeme v zaučování..." usměje se na něj.

Helplessness 36

24. května 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 36

Čas opět plyne...

Helplessness 35

22. května 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 35

Po dlouhé době, dorazí za Severidem na návštěvu i Chris. (To zase budou nějaký jobovky....) Pomyslí si, ale snaží se na sobě nedávat nic znát. "Čau..." pozdraví odměřeně Kelly. "Ahoj, nesu nějaké info..." Řekne Chris. "Hmm... tak to jsem zvědavěj..." Pronese Kelly, otočí vozík a zajede s ním ke stolu a pokyne Chrisovi ať si sedne k němu. "Tak, co pro mě máš?" zeptá se. "Vyšetřování dopadne asi tak, že nebude nikdo obviněn... i když jsem myslel..." Začne Chris.

Helplessness 34

20. května 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 34

A teď na chvíli necháme Kellyho a Stellu mimo děj a podíváme se jak se daří vyšetřovatelům, kteří se snaží zjistit, zda je Casey vinen či skutečně neměli na vybranou... Vyšetřování probíhá na místě události, aby si to vyšetřovatelé mohli lépe prozkoumat a vše si ujasnit, popřípadě pocítit tu správnou atmosféru situace.
Do zkoumání případu se zapojí všichni, tak, aby to bylo svým způsobem autentické. Ale co si budem nalhávat. Pro všechny je to stejně fraška a naprostá ztráta času...

Helplessness 33

18. května 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 33

Mezi Stellou a Kellym je ticho. Nějak nemají společné téma rozhovoru. Nakonec ho, ale Kidd najde, aspoň si myslí. "Ehm... s klukama upravujeme byt, aby ti to tam bylo pohodlné a cítil sem dobře a samostatně..." "Hmm... paráda..." Vyzní to celkem ironicky. "Brzo tě pustí ne?" zeptá se Kidd. "Asi..." pokrčí opět rameny a tentokrát Stella zamručí hmm, ale neujde ji jedna věc. Severide se zájmem zadívá do bodu za ní. Stelle to nedá a ohlídne se. Za sebou spatří sestru April v družném hovoru s nějakým pacientem. (Zase ona?! Co s ní má?) Celkem ji to zžírá, že o nich nic neví.

Helplessness 32

16. května 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 32

Další den odpoledne ho poctí svou vzácnou návštěvou Stella. "Ahoj, marode, snad tě nerušim z nějaké veledůležité činnosti..." Usměje se. "Ne... ahoj..." odpoví a sleduje ji. "A heleme se, ty už tu máš kamaráda..." koukne směrem k vozíku. "Jo... náhradní nohy..." Pronese stylem dopálenosi, že mu vadí jak ten křáp nazývá. "A můžeš se na tom pohybovat sám už nebo s dozorem?" zeptá se Stella. "Proč?" Nechápe Kelly. "No, že bysme se mohli podívat ven... Zajít do kantýny na něco dobrýho, to bude lepší než to co ti dávaj... nebo se můžem projít... Co ty na to?" zeptá se Stella. "Hm... to by asi šlo... Podej mě ty tepláky... ale zeptej se radši sestry..." Řekne a posadí se na posteli. "Jo jasně, chceš nějak pomoc?" zeptá se Stella. "Ne, jdi se prostě zeptat...." Div ji z pokoje nevyhodí a Kidd poslechne, nemá přece argumenty k namítání, když v tuto chvíli neví, co má Sev povoleno nebo nepovoleno.

Helplessness 31

14. května 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 31

Takto to chodí celý týden. A po týdnu přijde ten správný čas... Den D... kdy fyzioterapeutka doveze Kellymu vozík. Zatím je to klasický vozík s madly pod ruce, aby se tak lépe naučil na něj přesedat a později dostane vozík bez madel, aby s ním lépe manipuloval a o madla si nedřel ruce. "Dobrý ráno, pane Severide, vezu Vám vašeho nového přítele..." Pronese fyzioterapeutka. "Bezva..." zkoukne vozík jako by to byl ten nejhorší mučící nástroj pod sluncem. "Nebojte nebude to tak hrozný... Až začnem rehabilitovat mnohem víc intenzivněji, tak ty pokroky budou znatelnější, chce to čas a trpělivost..." Řekne Nancy. "Hmm..." Zamručí Kelly. "Dobře... tak nejdřív se rozcvičíme a pak si zkusíme jak se na vozík přesunout aniž byste spadl a pak Vám ukážu naši rehabilitační místnost, kam od zítra budem docházet..." Řekne Nancy a pomůže Kellymu se sednutím si a začnou jako vždy cvičit paže, nohy a břišní svaly.

Helplessness 30

12. května 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
Helplessness 30

Kelly tohle začal pociťovat velice brzo. Třetí den co byl na pokoji sám, ho obštasnila svou návštěvou fyzioterapeutka, která se mu představila jako Nancy. Působila mile, ale bylo jasné, že má své zásady a bude tvrdá a nekompromisní.
První lekcí bylo posilování trupu a hlavně paží, které teď museli být silnější než kdykoliv jindy, když musejí zastat práci a tíhu. Nancy mu prvotně položí postel do vodorovné polohy, vezme mu polštář u peřinu a dá mu do rukou 6 kilové činky a řekne mu jak cvičit. Zprvu jen nahoru a dolu a pak do rozpažení. To opakuje v několika sériích a pak mu fyzioterapeutka cvičí s nohama, aby se mu v nich úplně neztratila svalová hmota, takže přitom si relativně odpočine a další sérií jsou pak sklapovačky, které nejsou vůbec brnkačka. Hlavním problémem jsou břišní svaly. Kelly díky ochrnutí neovládá jejich podstatnou část, takže se zapojují i jiné svaly, které se to snaží vykompenzovat, ale to nic nemění na tom, že i ochrnuté svaly se napínají. Fyzioterapeutka mu ze začátku se zvedáním trochu pomáhá, ale čím víc je ta série opakována tím se zapojuje míň a navíc Kellymu přikládá, ale zároveň ho povzbuzuje.