Duben 2018

Helplessness 24

30. dubna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 24

Když se vrátíme zpátky ke Kellymu do nemocnice. Vzhledem k tomu jak odmítl utišující léky, tak se lékaři uchýlili k tomu, že ho začnou polohovat, protože ležení ve stejné pozici by pro něj za chvíli mohlo být fakt těžce k nevydržení. I když ze začátku pro něj takové bude i to polohovaní i když jsou to jen ty nejzákladnější polohy - pravý a levý bok, záda a břicho a hlavně je to brzo, ale dle odborníků by to nemělo mít žádný vliv na rekonvalescenci.

Helplessness 23

28. dubna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 23

Zatímco návštěva v nemocnici asi nedopadla úplně představ, Zach si myslí, že dokáže Stellu zase přiklonit svým milým chováním na svou stranu, tak jak tomu bylo doposud. "Nezajedeme si na oběd? Ty nemocniční blafy se nedaly jíst, potřebuju něco kvalitního do žaludku..." Řekne Zach. "Jo, jak chceš... Kam chceš?" zeptá se ho a Zach ji začne navigovat menší oklikou k její oblíbené restauraci. "Sem?" Povytáhne obočí. "Jo... tvá oblíbená, chtěl jsem ti udělat radost a třeba budou mít i tvé oblíbené jehněčí medailonky, ratatouille a rýži..." usměje se na ní. "Hm..." Jdou dovnitř a sednou si k volnému stolu.

Helplessness 22

26. dubna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 22

Toho dne se za Kellym chystají i všichni ze stanice 51, chtějí to praktikovat do doby než všichni budou mít jistotu toho, že je na tom Kelly už psychicky tak dobře, že za nim mohou chodit v turnusech jak sami uznají za vhodné. Teď je to zatím tak, že tam chodí i na stejnou dobu.... Stella přichází do nemocnice jako první. Tak nějak zabředla sama do sebe, že úplně zapomněla, že nějaký Zach vůbec existuje. "Stello...!" Ozve se za jejími zády a tak se otočí. "Zachu...?" Podiví se překvapeně. "Co tu děláš?... máš kontrolu?" zeptá se hned. "Ne... dneska mě propouští... Věděla bys to kdybys mě přišla navštívit nebo reagovala na zprávy..." okamžitě jí vyčte to, že v posledních dnech na něho srala jak na šířé lány. "Aha... promiň... já... bylo to teď hektický.... Sem to všechno nějak zazdila..." Zapře to, že si na něho nějak skoro nevzpomněla. "Jo... co to neseš?" zeptá se. "Nejaký věci pro Severida, nějakou dobu si tu pobude..." Odvětí. "Aha... a jak mu je?" Neprojeví Zach přílišného zájmu. "Je ochrnutý no... žádný bebíčko..." Znelíbí se jí ten jeho tón a tak mu to hned vrátí. "Hm... tak já půjdu s Vámi ho pozdravit..." Řekne Zach. "Ne... to není dobrý nápad, není na tom moc dobře..." snaží se utnout hned další přeměřování v zárodku. "V tom případě, můžeme jít domu spolu, ty věci mu předá kdokoliv... Casey..." Zmerkčí ho a hned na něho zvolá. "Kapitáne, mohl byste ty věci dát Severidovi a pozdravit ho od nás? Rád bych chvíli byl se Stellou a přivedl ji na jiné myšlenky..." Zaúkoluje ho. "Samozřejmě, bez problémů..." Přikývne a sundá Stelle z ramena tašku. "Díky...." Zahuhlá a nechá si dát ruku, kolem ramen a odejdou spolu z nemocnice.

Helplessness 21

24. dubna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost

HELPLESSNESS 21


Navíc, když vše řekne Goodwin, tak ta je toho názoru, že by nemocnice i její personál měl vyhovět jeho přání. Ať si to zkusí a když to k tomu nebude tak se najede na předešlý režim. Wil nesouhlahí, ale ví, že prosazovani svých názorů a zkušeností nic moc nezmění. A pak když by je snad chtěl obejít tak by to bylo definováno jako porušení práv pacienta a postavení mimo službu, přičemž by mu dál hrozil možná vyhazov (kvůli tomu, že svou paličatostí si už dokázal udělat pár obdobných záseků na pazbě a další by vyšší vedení než Goodwin rozhodně netolerovalo) či soud od samotného pacienta...

Helplessness 20

22. dubna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 20

Večer dostane Severide opět něco lehčího na zub, při čemž už nemusí být krmen, respektive nepřijde tam April, aby mu posluhovala, ale jiná sestra, která se takovýma prkotinama nezaobírá, ruce má zdraví, tak ať si poradí, ne?
A když ho večer přijde zkontrolovat Will, protože má noční, dá mu malou dávku sedativ, aby si opravdu dostatečně odpočinul, protože spánek je nejlepší lék, ale zase, aby to na něj nepůsobilo negativně a mohl sám cítit a řídit všechny podněty.... Úmysl byl dobrý, noc celkově klidná, ale... řekněme, že dobře se tak úplně nevydařil...

Helplessness 19

20. dubna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 19

Další den po probuzení čeká na Kellyho u lůžku doktor Abrams, což není příliš povzbudivý pohled, ale co nadělá. Svým způsobem je i on jeho ošetřujícím lékařem, ať se mu páčí či nikoliv. "Dobrý ráno, dneska už nebude amok?" Div se doktor neušklíbne. Kelly protočí očima a odvrátí hlavu ke straně. "Přijde si s Vámi promluvit doktor Charles... Chcete znát nějaké podrobnosti o svém stavu, o lécích či o tom jak poznáte, že se Vám chce na záchod?" zeptá se Abrams a Kelly hodí takový celkem pohoršený pohled, že tohle fakt řešit nechce s nikým. "No myslím, že aspoň jednu věc budete chtít vědět a to věc ohledně vylučování. Ve vašem případě se to včas pozná stahami nebe křečemi v břiše... Jinak Vám už dnes dáme nějakou lehkou stravu a budem Vás už přirozeně zavodňovat... Kdyby cokoliv zvoňte..." Dopíše něco do papírů a odejde. (Bezva! Cvokaře na mě! Ani strávit mě to nenecháte, copak mě nikdo nechápe?! Mám bejt snad happy a skákat do stropu... Ha! Jenže to bych musel mít funkční nohy... Zvykej si, kolečka teď budou tvůj přítel... kdyby to bylo aspoň Ferrari...) Pomyslí si a použije i trochu toho sarkasmu, ale veřejně o tom vtipkovat nedokáže. Zatím i tohle je taková nějaká obrana mysly, aby se nezbláznila a vůbec se s tím dokázal vyrovnat a najít smysl života, který teď nabral jiný směr.

Helplessness 18

18. dubna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 18


Nakonec jak se ukáže nějaké náznaky probouzení lékaři zaznamenají už odpoledne, kdy sem tam Severide předýchává ventilátor a srdeční činnost se zvedá. Will s doktorem Abramsem se domluví, že už Severida přetočí na záda, pod která dostane ještě páteřní desku, aby páteř byla ve vodorovné poloze, stejně tak jako nebudou polohovat ještě postel do polosedu, ze stejného důvodu a Kelly dostane navíc krční límec, aby neměl tendence se zvedat a vrtět, z tohohle přeci jen máte pocit, že jste uzavřený v jakési kazajce.

Helplessness 17

16. dubna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 17

Další den se zase všichni sejdou v nemocnici, aby se koukli a poptali na Severida. Will jim však řekne, to samé co včera po operaci. Kelly je stále v umělém spánku, je bez teplot i projevů zánětu i bez reakcí, které by nasvědčovalo tomu, že se tělo hřebům brání a kontrolní testy a CT dopadlo taky dle očekávání. Odpoledne se s doktorem Abramsem bude řešit postupné Severidovo probouzení z umělého spánku. A tak se tam všichni kolem motají nebo odejdou a zase přijdou odpoledne.
Kidd tu zůstává třeba celou dobu, jednak musí navštívit Zacha a pak doma nemá stejně co dělat, bez Severida je to tam prazdný a tady mu může být aspoň nějak na blízku.

Helplessness 16

14. dubna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 16

"Měli bychom se vrátit na stanici... Kelly by to tak rád jistě viděl a stavíme se tu zítra... To mu bude už líp a dostaneme nové informace o jeho stavu..." Navrhne Boden a všichni postupně přikývnou. "Dawson po zbytek směny si vezmi volno, službu za tebe dokončí Stella..." Řekne Boden. "Co...? Jo...?" Řekne Stella a neví ani na co pořádně kývla a její výraz v obličeji je jím důkazem. A raději ve všem následuje ostatní, aby se příliš nestrapnila. Což se ji trochu povede, když místo do ambulance zamíří k vozu zásahovky. "Ehm Kidd, já vim, že tě přitahují velká auta, ale po zbytek dneška ti bude muset stačit tahle bílo-modrá kráska." Pronese Brett. "No... jo..." Plácne se do čela a jde za Brett. (No jo, to je jasný, mě mohlo trknout hned...) Pomyslí si a nasedne do ambulance. "Jsi v pohodě? Byl to těžký den... Nejdřív Zach, pak Severide..." Začne konverzaci. "Hmm... ale sorry, tohle fakt teď řešit nehodlám... Je to příliš čerstvý..." Pronese a zahledí se radši z okýnka ven. A na stanici si pak zaleze do noclehárny, zachumlá se do peřiny a pro nikoho neexistuje...

Helplessness 15

12. dubna 2018 v 22:03 | Ada |  Helplessness - Bezmocnost
HELPLESSNESS 15

Uplyne další hodina. Severide je na sále už přes 5 hodin. Už 5 hodin nedostali žádné informace, což už psychicky nedává Casey. "Proč to tak dlouho trvá? Nemůže nám někdo něco říct? Co když se něco děje?!" Řekne nervózně a začne chodit kolem a jednu ruku si dá v pěst a druhou si po ni přejíždí rukou. "Všechno je v pořádku, ale operují páteř, musí to být precizní zákrok... A bohužel si myslím, že minimálně dvě hodiny bude zákrok ještě trvat..." Řekne Gabby a přejede Caseymu rukou po zádech, ale ten se radši dojde opřít o polici s knížkama a zajede si prstama do vlasů. (Já už to nedávám, jeziši! Potřebuju vědět na čem je... jsme... Sakra! Z toho čekání mi akorát brzo hrábne.... Dvě další hodiny nejistoty už nedám....) Pomyslí si Casey. Zatímco ho Boden pozoruje. Rád by mu nějak pomohl a ulevil mu, ale ví, že by to byly plané řeči, které teď nepotřebuje slyšet. Pocit viny se jen tak nezesune ze stolu a nerozletí se na milion kousků a každý by si mohl vzít tolik, co hrdlo ráčí. Boden spíš tuší, že ho Matt bude potřebovat jako svůj sloup potom, protože je si téměř jist, že tento zásah nezůstane bez nějakého vnitřního vyšetřování....