Říjen 2017

Odvrácená tvář 33 - závěr

24. října 2017 v 16:17 | Ada |  Odvrácená tvář
ODVRÁCENÁ TVÁŘ 33 - závěr

Ráno na čas dojdu do práce a vžiju se do případu s malou pomocí kolegů a pak normálně dělám s Erin. Aspoň, že tahle jistota stále zůstává, když se vše mění a občas to není ani k dobrému. .... Daren nakonec zůstal v psychiatrické léčebně v ústavní péči, protože se pořád vzpouzel normálnímu léčení a utíkal. Nechtěl si připustit, že jeho aktivní żivot u armády skončil a normální život ho totál omrzel.

Odvrácená tvář 32

22. října 2017 v 16:17 | Ada |  Odvrácená tvář
ODVRÁCENÁ TVÁŘ 32

Na okrsku mě buraje přivítají a Voight mě přivítá slovy. "No konečně, už jsem tě očekával dříve..." Po těchto slovech se ohlídnu po Mousovi jestli něco vykecal, ale to se mi nezdá. "Pojď za mnou..." Řekne a já ho následuju. "Jak jste to myslel?" Zeptám se Voighta. "Tak, že mě informovala armáda, že už jsi zase jen detektiv a o tvém kousku. Vím, že jsi tu už 14 dní, ale dával jsem ti prostor. Jsi v pohodě?" Řekne Voight.

Odvrácená tvář 31

20. října 2017 v 16:17 | Ada |  Odvrácená tvář

ODVRÁCENÁ TVÁŘ 31


Kde si sbalím postupně a čekám na cestu domů. "Jízdenka domů" přijde za tři dny a budu cestovat už jen jako civil. Opět se musim přesunout do Bagdádu a odsud poletim do Itálie, přestoupim na let do Británie a až poté vyrazim směr Chicago. Rád bych si to upravil na míň přestupů, ale vzhledem k tomu, že musim podstoupit pár bezpečnostních kontrol, které se musí hlásit, nemůžu jinak, musím to vydržet. Nikomu z Chicaga nedám vědět, že se vracím. Nejdříve se musim dát trochu domluvit a jestli se to někdo dříve dozví, tak leda Mouse.... Domu se nakonec dostanu až za dlouhého dva a půl dne. Div nelezu po čtyřech, jsem fakt grogy. Jsem rád, že si dám sprchu a pak zapadnu do postele a usnu jak dudek a prospim skoro celý den. Skoro to vypadá, že bych na misi vůbec nespal, i když se vlastně není čemu divit. Tam se prožívá jiný typ stresu a odpočinku....

Odvrácená tvář 30

18. října 2017 v 16:17 | Ada |  Odvrácená tvář
ODVRÁCENÁ TVÁŘ 30

Ráno se jdu rozloučit s Gerathym před odletem. "Ahoj Briane, jdu ti popřát hodně štěstí a dej se brzo dohromady..." Řeknu mu a je zjevné, že je pod nějakými léky na bolest. "Čau... to těžko je konec..." Řekne jako včera. "Ale, ne... tohle neříkej, budeš fit máš silnou vůli. Mluvil s tebou někdo od Mitchelle? Ohledně zranění?" zeptám se. "Jo... střelil mě on, to sem řekl i jim." Odpoví.

Odvrácená tvář 29

16. října 2017 v 16:17 | Ada |  Odvrácená tvář
ODVRÁCENÁ TVÁŘ 29

Ale nakonec se přeci hovoru dočkám. "Nadpraporčík Halstead, slyším." Řeknu do telefonu. "Mitchell, přijedu k Vám, případ bude vysetřen, do nemocnice přijde příkaz na zachování kulky a povolení k testování. Jak na tm Gerathy je?" zeptá se. "Dekuju pane, drží se, utrpěl střelné poranění do stehna, dvoum operacím se nevyhne a možná je v ohrožení kariéra... Uvidí se po operacích..." Odpovím. "Děkuju za info, uvidíme se." Zavěsí Mitchell. "Povolení na expertýzu a vyjmutí kulky Vám za chvíli přijdou od plukovníka Michelle. Teď si můžete jít operovat." Pronesu a ustoupím z "bojové pozice." "No konečně." Odsekne lékař a začne si rychtovat své věci.

Odvrácená tvář 28

14. října 2017 v 16:17 | Ada |  Odvrácená tvář
Chtěla bych se jen ospravedlnit, povídky vycházejí obden, ale protože blog má zase nějaké problémy, tak nefunguje publikování článků... Doufám, že se to dá brzo do kupy.


ODVRÁCENÁ TVÁŘ 28

Za pár minut jsme na základně a kolem nás se slítnou další zdravotníci, aby pomohli odnést Gerathyho na podrobnější vyšetření. Ano, jsme rozsáhlá základna takže tu třeba disponujeme RTG a ultrazvukem. Což je už dneska celkem normální všude.

Odvrácená tvář 27

12. října 2017 v 16:17 | Ada |  Odvrácená tvář
ODVRÁCENÁ TVÁŘ 27

"Máš u sebe satelitní telefon?" Zeptám se Briana. "Jo...? Proč?!" Hodí tam tón alá sakra, mě postřelili a si chceš volat nějaký děvce. "Prostě mi ho dej!" Zavrčim. Brian mlčí a vyndá si ho z kapsy a podá mi ho. "Lež." Poodejdu a vytočim číslo na hlavní velitelství. "Nadpraporčík Halstead, nutně potřebuju mluvit s plukovníkem Mitchellem." Začnu ne příliš přátelsky. "Víte kolik je hodin!" Na druhé straně je taky ochota sama. "Vim! Plukovník Mitchell mi udělil přednostní velení a jako velitel teď po Vás chci, abyste sehnali plukovníka v otázce kapitána Darena a v rámci střelby na desátníka Gerathyho! Až ho seženete, ať mi zavolá zpět! A jestli tuto zprávu nepředáte buďte si jist, že se postarám o to, že si už u armády ani neškrtnete!" Zavrčim jasně a důrazně. "Dobře, pokusím se ho najít..." Odvětí druhá strana. "Ať to moc dlouho netrvá!" Zavrčim a pak zavěsim, uklidim si telefon a vrátim se ke Gerathymu. "Kam si volal?" Zeptá se už klidněji. "Na velitelství, tohle se musí prošetřit..." Odpovím. "Aha... budeme mít průser...." Řekne a uloží si hlavu na zem. "Briane, v klidu, nrunavuj se... My průser mít nebude, jestli je pravda co říkáš a nebyla to nehoda..." Pronesu a sleduju ho. "Je to pravda..." Vydechne Gerathy. "Hej! Hej! Neomdlívej sakra, jsi voják přeci! Vydrž to!" Zacloumu s ním a lehce ho proplesknu. Gerathy se na mě rezignovaně podívá a pak upadne do bezvědomí. "Super! My to vážně ulehčuješ, Briane!" Zavrčim a začnu urugovat vrtulník už by bylo fakt dobré, aby byl na místě.

Odvrácená tvář 26

10. října 2017 v 16:17 | Ada |  Odvrácená tvář
ODVRÁCENÁ TVÁŘ 26

Daren nám rozdělí uličky, i když jsou všechny na jedno brďo a schází se pak na další větší třídě, kde se máme sejít i my, ale zde bude brzy všechno jinak. "Pravidelně se hlašme, ať o sobě víme, že nejsme v nebezpečí..." Připomenu, aby si zase někdo nehrál na hrdinu. A pak se pustíme do práce.
Procházím temnou uličku a kde nic tu nic, maximálně krysy a hromada odpadků. "Je tu čisto... Bylo to úplně zbytečný, Darene, prohledávám dál...." Nezapomenu si rejpnout a jdu dál.

Odvrácená tvář 25

8. října 2017 v 16:17 | Ada |  Odvrácená tvář
ODVRÁCENÁ TVÁŘ 25

Začneme obhlídkou kolem místa exploze, kdyby tam bylo ještě něco, ale naštěstí se zdá, že je všechno v pořádku. "Měli bysme to tu prohledat..." Řekne Daren. "Cože? Nevšiml sis náhodou, že tu jsme úplně sami a že spíš my teď máme terč na zádech?" Podmračim se. "My ne! To oni! Jsou tu, citim to! Vysmívaj se nám a za tohle si zaslouží pykat!" Stojí si za svým.

Odvrácená tvář 24

6. října 2017 v 16:17 | Ada |  Odvrácená tvář
ODVRÁCENÁ TVÁŘ 24

Na základně už na nás čeká velitel, který nás vyslechne a zároveň nás pošle nás sepsat podrobné hlášení, aby se v tom mohl někdo zase hrabat a spekulovat a soudit, co vše bylo špatně. Nejlepší jsou rozsudky od lidí co tomu prd rozumí a nikdy nebyli v ostrým boji a znají ho jen dle spisů. Gerathymu řeknu ať napíše celou pravdu a Daren ať si udělá co chce. Je mi jasný, že Mitchell, asi z toho nebude nadšený, protože to není obvyklí postup... Vlastně to není žádnej postup. Záleží teď na úhlu pohledu a nebo na tom zda jsem si tímhlem nepodryl dobrou půdu u plukovníka. Ale asi bych neměl... Neudělal jsem nic špatného, byla to provokace, obdobná jako my musíme snášet od něho. Teď jsme si hold kvit...