Srpen 2017

Odvrácená tvář 6

31. srpna 2017 v 16:17 | Ada |  Odvrácená tvář
ODVRÁCENÁ TVÁŘ 6


Zaklepu na otevřené dveře kanceláře. "Můžu?" Kouknu na něho. "Už jsi tu, co potřebuješ?" Pobídne mě Voight. Zavřu za sebou dveře a stoupnu si k jeho stolu. "Potřeboval bych od Vás uvolnit..." Začnu pomalu. "Kvůli čemu a na jak dlouho by sis to představoval?" Pohraje si Voight s jazykem v puse. "Dostal jsem nabídku na misi do Iráku, chci jet, je to na půl roku a odjíždím v neděli..... Ale po misi bych se rád vrátil, pokud by to šlo..." Už se s tím moc nepářu. "No... to je jaksi na rychlo, ne? Co myslíš, že ti řeknu?" Měří si mě Voight. Pokrčím rameny s výrazem - určitě to povolíš. "Dobře, povoluju a vrať se v pořádku." "Děkuju moc…" Pousměju se. "Hele ty cukrbliky si nech pro někoho jinýho... Hlavně se vrať..." Pronese Voight. "Jasně, šeržo." Zakřením se a opustím jeho kancl, přičemž si mě Erin až podezřele přejede pohledem. Její pohled skoro téměř ignoruju, dozví se to jako všichni ostatní večer v Molly, kam je ve správný okamžik pozvu. Což je před koncem pracovní doby a všichni jsou jako vždy rádi, když se něco takového koná.

Odvrácená tvář 5

29. srpna 2017 v 16:17 | Ada |  Odvrácená tvář
ODVRÁCENÁ TVÁŘ 5

Hned co ráno přijdu do práce, tak dojdu za Mousem. "Můžeme dát řeč?" pousměju se alá je to otázka života a smrti. "Jo, hned nebo večer?" Koukne na mě se zdvyženým obočím. "Hned pokud možno..." Mouse přikývne a tak jdeme spolu do kuchyňky. "Tak co hoří?" Opře se o linku.

Odvrácená tvář 4

27. srpna 2017 v 16:17 | Ada |  Odvrácená tvář
ODVRÁCENÁ TVÁŘ 4


Když dorazim domu, odložim dokument na stolek, dojdu si dát sprchu a pak si zapnu televizi a natáhnu se k tomu na gauč. Ale moc tomu programu nedám a brzo mě to začne u toho brát, ale říkám si jo, dobrý to ještě vydržím, ale ono ne, za chvíli spim jak špalek. A i přesto, že jsem usínal s čistýma myšlenkama, tak se mi do snů dostanou mise. Ty mise, které jsem prožil a které se teď mísí s tím co jsem si prohlídl v dokumentu od Darena. Je to směs masakru a směs hezkých věcí. Když se proberu jsem orošený a mimo, a chvíli nevim kde jsem.

Odvrácená tvář 3

25. srpna 2017 v 16:17 | Ada |  Odvrácená tvář
ODVRÁCENÁ TVÁŘ 3

Po práci vyjdu před budovu, kde už čeká poručík. "Stále přesný jak hodinky..." zakřením se. "Jo, disciplína je disciplína... Tak vyrazíme?" Pobídne ho Daren. "Jo... vezmu Vás k Molly, to je takový "rodinný podnik"..." uculím se a vyrazíme.
Když dorazíme, objednám dvě piva a vezmu nám je víc do soukromna ke stolečku. "Hmm... docela příjemný... Rodinnej v jakým smyslu?" Zeptá se mě Daren. Usměju se. "Rodinnej v tom smyslu, že to tu vede a patří hasičům, pak sem chodíme my a záchranáři + obyčejní smrtelníci." Daren přikývne. Napiju se piva a chvíli ho pozoruju. "Je fajn tě vidět, ale vzhledem k tomu, že tě nějaký pátek znám, tak se mi moc nechce věřit, že tohle celé je jen náhoda a tys měl cestu kolem..." Snad jsem teď uhodil hřebíček na hlavičku a nejsem příliš podezřívavý. Daren chvíli mlčí a pak se ušklíbne. "Dostal si mě... " Potvrdí mi to. "Ahaaa... oč jde?" Sleduju ho ze zájmem. "O takovou delikátní věc.." Začne.

Odvrácená tvář 2

23. srpna 2017 v 16:17 | Ada |  Odvrácená tvář
ODVRÁCENÁ TVÁŘ 2

Zatímco se tedy v Chicagu něco chystá na druhé straně světa se už k něčemu takovému nachýlilo... A temnější poručík si vzpomene, že kdysy od armády odešel velice nadaný kolega a velice dobrý chlapík, který by se mu zde dost hodil. Zdejší omladina taky už není co bývala...
A dokonce, aniž by měl nějaký příslib nebo nějaký jiné vyjádření, tak se už z velitel domluvil na tom, že opětovné přijetí do armády i kdyby jen na jednu misi by povolil bez zbytečných všemožných testů dokazujících psychickou a fyzickou odolnost, protože oba jsou si dost vědomi toho, jaký ten muž s velkým M má kvality.

Odvrácená tvář 1

21. srpna 2017 v 16:17 | Ada |  Odvrácená tvář
Tentokrát... i když spíš opět Vás zavedu do příběhu, který se týká Chicago PD, ale zároveň, který nás zavede trochu do jiné dimenze, kde půjde o rozhodnutí, které dokáže zcela změnit dosavadní život a ovlivnit ho tak, že už to nikdy nebude jako dřív....

ODVRÁCENÁ TVÁŘ 1
Píše se rok 2016 v Chicagu se řeší stále to stejné - gangy, vraždy, střílení, výtržnictví... Tohle všechno je označováno za válku, ale skutečná válka zuří úplně někde jinde.... Ta oblast se nachází v okolí Mosulu, kde došlo k neutuchajícím bojům mezi IS a Iráckým státem. Denno denně tam vojáci nasazují své životy a snaží se o to, aby byl ve městě klid a mír, když už ne v zemi...
Ale zpět do Chicaga... Rozvědka nemá dlouho už co na práci. No dlouho... Nějaký ten den to bude, ale rozhodně to neznamená, že by se nudili. Dodělávají se papíry a všichni očekávají nový případ, který dá většinou po delší pauze pěknou zabíračku... Protože to tak vždycky bývá... Jako by dlouhý klid sváděl lidi k páchání odporných zvěrstev na druhých....