Květen 2017

Tropical Chicago 17 - závěr

26. května 2017 v 14:15 | Ada |  Tropical Chicago
Omlouvám se, za prostoje, ale musela jsem řešit školní problémy....

TROPICAL CHICAGO 17 - ZÁVĚR

Když uplyne inkubační doba Willa a Maggie a Choi jim nechá udělat kontrolní testy, aby mohli být snad propuštěni z karantény. A skutečně se potvrdí, že jejich testy jsou čisté a proto jim Choi dojde oznámit radostnou novinu a propustit je z karantény. "To je super, díky za vysvobození z těch Rhodesových muk..." Ušklíbne se Will a Magie si k tomu taky přisadí své.

Tropical Chicago 16

22. května 2017 v 14:00 | Ada |  Tropical Chicago
TROPICAL CHICAGO 16

"Jistě si všichni pamatujeme návštěvu žen, které byly obětí obchodu z bílým masem. Ženy nebyly v dobrém stavu a my je ani pořádně netestovali když to nebylo k tomu a kdo ví, která z nich měla malárii... Rhodesi, fakt si nevybavíš co se mohlo stát, co by tě ohrozilo?" Koukne na něho Choi. "Já nevim... Přemýšlím na to celou dobu..." Hluboce se zamyslí. "Je to už dlouho... byl zmatek... den jako den... operace..." Promítá si nahlas průběh několika dní, ale pak mu něco sepne. "Hmm... myslim, že už vím..." Pronese Conor. "No...?" Pohlédne na něho s výzvou.

Tropical Chicago 15

20. května 2017 v 14:00 | Ada |  Tropical Chicago
TROPICAL CHICAGO 15


Will dojde pak na pokoj za Conorem. "Tak co jste zjistili, moc se netváříš..." Řekne Rhodes. "Jak se to vezme... Byl si v poslední době v cizině někde v tropech?" zeptá se Will. "No... pokud sny nejsou realita a havajský bar je stále v Chicagu, tak jsem nevytáhnul paty ze země... O co jde?" zeptá se Conor. "Dle výsledků máš malárii..." Řekne Will. "Co? Ale jak to? Copak tu je nějakej komár?" zeptá se i když to je spíš řečnická otázka.

Tropical Chicago 14

17. května 2017 v 14:00 | Ada |  Tropical Chicago
TROPICAL CHICAGO 14

Zatímco se Conor dostane do další fáze, kdy se začne potit jako kůň, že by ho za chvíli mohli ždímat. Magie si toho všimne a hned to řekne Willovi, aby ho zkouknul. Ale zdá se, že Rhodes je teď nejvíc v pohodě. "To je dobrý... Už mi bude dobře... o nic nejde, měl jsem doma lék..." Řekne Rhodes.

Tropical Chicago 13

14. května 2017 v 14:00 | Ada |  Tropical Chicago
TROPICAL CHICAGO 13


Za pár minut dorazí do nemocnice a Maggie se jim začne věnovat. "Vezměte ho na 2." Řekne a Will pak vše začne koordinovat. "Chci komplet laborku, moč, dáme znova fízák, nasadíme antibiotika a uděláme zábaly. Zbytek vyřešíme až budou výsledky. A každou půl hodiny chci přeměřovat teplotu...." Přikáže Will a všimne si, že si Conor zakrývá oči před světly. "Conore, předkloň hlavu na prsa..." A ten to bez problémů udělá. "Přihasněte tu a buďme připraveni na možnou lumbálku... Ještě uděláme rychlí test zorniček..." Zakryje Conorovi jedno oko a prejedu mu světlem nastřídačku přes oči.

Tropical Chicago 12

12. května 2017 v 14:00 | Ada |  Tropical Chicago
TROPICAL CHICAGO 12

Když dojede má štěstí, že někdo vychází z domu a tak hned toho využije a proklouzne dovnitř a přivolá si výtah a za chvíli už vystupuje v Conorově patře.
Pár kroky dojde k jeho bytu a zazvoní na něho, tak aby ho Conor rozhodně nepřeslechl. Zazvoní jednou. Zazvoní po druhé. A po třetí silně zaklepe na dveře a řekne: "Rhodesi, to jsem já Will, otevři!" Pak se na chvíli odmlčí, aby po chvilce začal zvonit znova. A za chvíli uslyší co by připomínalo šourání. "Conore? Tady Will..." zaklepe na dveře. Jakoby slyšel nějaké zahuhlání a po chvíli uslyší ránu, jako když se někdo svalí na zem. "Conore?! ...Rhodesi, slyšíš mě?" Zabuší pěstí do dveří, ale nikdo se neozývá. A tak se rozhodne dál neváhat a s pár údery vyrazí dveře. (Ty mě za to asi zabiješ, ale sorry kámo.) "Conore?" Rozhodlídne se po bytu až ho najde na pomezí ložnice a chodby ležet na zemi. Přiběhne k němu a sehne se. "Conore? Conore?" Šáhne mu na krční tepnu, aby mu změřil tep, který je celkem zrychlený a poté ho propleskne, ale Conor stále nereaguje. Navíc dost hycuje a je celý takový opocený a zkoukne zorničky. "No nic kámo, ještě že jsem přijel, tohle je do špitálu..." Kontroluje ho a volá 911.

Tropical Chicago 11

10. května 2017 v 14:00 | Ada |  Tropical Chicago
TROPICAL CHICAGO 11

A čím dýl to trvá a neobjevuje se žádné zlepšení, tak Conorovi začíná tak trochu docházet, že to nebude jen tak. Ale stále si říká, že chřipka s doktorem trvá týden a bez doktora sedm dní. A ač se to zdá dlouhé, tak ten týden ještě neodezněl a tudíž se není čemu divit, že je stále ve stavu v jakém je... Jen Robyn tvrdí, že je na tom lépe, aby ji zbytečně nestresoval na kongresu a ta mu to věří, aby ne když, přes telefon jde věřit vše, pokud si zrovna neskypují.

Tropical Chicago 10

8. května 2017 v 14:00 | Ada |  Tropical Chicago
TROPICAL CHICAGO 10

Zatímco v med vše probíhá tak jako vždy - schon, od rána do večera a od večera do rána.
Will Rhodese nahlásil, ten samí den, že bere neschopenku a že později donese potřebné dokumenty, aby z toho neměl problémy... Doktor Latham, nakonec bez větších problémů, pochopil Rhodesovu indispozici, přeci jen tohle se může stát komukoliv i když odborník na výši by se tomu měl vyvarovat a rovnou vyjít s kůží na trh. Tudíž mu to dá jistě trochu po návratu z nemocenské sežrat. Kdo ovšem na celou věc nekouká takto přísně a nemá k tomu ani důvod je Will, který se rozhodne, že za ním po práci zajde a zkontroluje ho jak je na tom. Nakonec mu přibalí nějaký léky a dojde i něco malého nakoupit a vydá se k němu domu. Kde mu udělá skrz zvonek menší domácí poplach. Až po chvíli uslyší, šouravé kroky a mručení. "Už jdu... ježiši... hoří snad?!" A po chvíli se otevřou dveře na škvýrku.

Tropical Chicago 9

6. května 2017 v 14:00 | Ada |  Tropical Chicago
TROPICAL CHICAGO 9


Conor dojde do svého bytu a rovnou si hodí směr ložnice. Kde si sedne na postel a zkoukne Willův balíček s léky a hned jeden si na teplotu a bolest hlavy vezme a zaleze si bez měření do postele. Ví, že horečku má vysokou, když zimnice už dávno skončila, a přesná čísla znát nepotřebuje, však ono to za chvíli spadne. A s touto myšlenkou brzo usne, ale opak je pravdou. Když se probere, cítí se stále stejně, ne-li hůř a vůbec se nezpotil. (Co to má znamenat? To neni přece možný, ale léky jsou to dobrý... Ach jo, co jsem to jen chytil...) Vstane a dojde si do koupelny pro teploměr, aby se změřil a popřípadě si vzal další prášek.

Tropical Chicago 8

4. května 2017 v 14:00 | Ada |  Tropical Chicago
TROPICAL CHICAGO 8

Rhodes se opláchne a jde na lékařák a natáhne se chvíli na gauč, protože je tam sám a stočí se do klubka a založí si ruce na prsou a zavře oči. (Doprdele, tohle jsem posral... Neměl jsem tam líst v tomto stavu...) Nadává si v duchu. Ale moc dlouho sám nezůstane, protože do pokoje přijde Will. "Co tu děláš tak brzo? Nějakej rychlej konec nebo nějaký průser?" zeptá se a jde ke své skřínce.