Březen 2017

Dvě strany mince 39 - závěr

29. března 2017 v 6:00 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 39 - závěr

I když zhruba po půl roce navštíví rozvědku psychiatr, který vypracovával posudek na Leea, ale nebyl úspěšný. "Potřebujete něco?" zeptá se Voight. "Vlastně ano... Nedávno se mi do rukou dostala zajímavá kniha z Evropy. Je o manipulaci a vyšla v Řecku a je od Henriqua Lebase...." začne. "A...?" Kouká na něho nechápavě Voight. "No a? Nic Vám to neříká ani Vás nic nenapadá... A co třeba po tomhle?" Začne mu předčítat úryvek.

Dvě strany mince 38

26. března 2017 v 5:50 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 38


Lee teď má na krku kromě vraždy, pokusu o vraždu, i pokus o zabití s celoživotními následky a k tomu i další připočítané činy... Ale k čemu to je, když není na něho vydán zatím mezinárodní zatykač. Na to, aby byl by Lee musel udělat víc zločinu nebo být recidivista nebo aspoň mít psychologický posudek, ale najděte někoho kdo to udělá jen tak z papíru, když toho člověka vůbec neznal a neviděl, protože sám je psychiatr a ví jak vypadat "normálně". Ač se rozvědka snaží, jak chce, tak jak se lidově říká, ujíždí jí vlak….

Dvě strany mince 37

22. března 2017 v 5:40 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 37

Čím víc času plyne tím více to je bledé a to se ukáže nakonec i ze strany Alvina, kdy za ním dojde doktor, který měl na starost Ruzeka. "Operoval jsem Vašeho kolegu, nemám příliš dobré zprávy. Zranění bylo dost masivní, obsah střev se vylil do dutiny břišní, sice jsme ji vyčitily, ale i tak je velké riziko infekce. Dále byly zasaženi důležité orgány, proto došlo k tak masivnímu krvácení. Zřejmě došlo i k poškození mozku, z důvodu, že nebyl dostatečně prokrvován, 72 hodin bude velmi kritických, kolega je prozatím v umělém spánku, závěry vyvodíme posléze, ale berte na vědomí, že to nejspíš nebude výsledek, který bysme všichni chtěli... Je mi to líto." Řekne lékař. "Děkuju za informace a jestli byste nás mohl i nadále informovat." Poprosí Olinsky. "Samozřejmě." Přikývne lékař a poté se rozloučí.

Dvě strany mince 36

18. března 2017 v 5:40 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 36

A po práci paramediků se dá do práce sjetá rozvědka. "Tak co tu máme?" zeptá se pro formu Voight. "Jedno zabití a dva pokusy... Lee zmizel... Asi to měl promyšlený jako to všechno..." poznamená Jay. "Hm...! Al jel do nemocnice. Ohledejte místo činu a obraťte to tu na ruby. Antonio vyhlaš pátrání a zavolej kapitána, a zažádaj o celostátní pátrání... Chci jeho fotku u každýho taxikáře, autobusáka, ve vlaku, v metru, na letišti a do televize. Tohle je osobní záležitost... krev za krev." Řekne Voight a odejde. A všichni se dají do práce dle rozkazu. Kapitán dokonce velice brzo schválí celostátní pátrání i když je dosti jasné, že pokud to měl naplánované do předu, tak teď už bude nejspíš za kopečkami. Což se brzo začne ukazovat jako nejvíc pravděpodobné. Protože ho nikdo vůbec neviděl od té doby na žádném záznamu, jako by se propadl do země. Nebo by perfektně měl zmáknuté všechny pouliční kamery + perfektní převlek. A tak zbývá než zkusit něco co by rozkřižovalo obličeje, ale na to jsou jen další a další povolení s velkou časovou prodlevou. A když se přesuneme do nemocnice tak Alvin stále čeká na výsledky svých kolegů. Už je to pěkná chvíle co je přivezli a jsou na sále, ale dokud někdo nevyjde a neřekne je mi líto, tak je stále naděje na dobrý konec.

Dvě strany mince 35

15. března 2017 v 5:30 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 35

Jay jde první, Erin ho následuje a Burgess jim dělá ocáska. Dojdou za chvíli do patřičného patra. Stoupnu si ze strany dveří. "Chicago PD!" Zařve a zabouchá na dveře. Když se nikdo neozývá a celkově z bytu není nic slyšet. Jay se postaví před dveře a vykopne je a Erin s Burgess v běhnou dovnitř a začnou pročesávat místnosti. A velice brzo přijdou namasakr, který se stal v kuchyni. Chvíli nad tím zůstanou skoprněle stát, ale jakmile se Ruzek nepatrně pohne, Burgess k němu hned přiskočí a s pomocí Erin ho sundají z Vivian. Burgess mu hned začne stlačovat břicho. "To zvládneš, pomoc už je na cestě...." A Erin zkoukne Viv i když je víc než jasné, že je po smrti. Jay vezme mobil a vytočí 911, aby sem zajistil další jednotky a ambulance a přitom se projde po kuchyně a všimne si krve vytýkající zpode dveří.

Dvě strany mince 34

12. března 2017 v 5:20 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 34

Ruzek na něj nechápavě civí a ve Vivianiných očích se poprvé za celou dobu mihne strach. Jako by její pohled říkal, sakra, co se bude dít, tohle v plánu nebylo. Co mi Lee udělá? Hraje to?
Ovšem brzo se přesvědčí, že to nehraje. Že tohle nedopadne dobře, protože Lee ji přiloží ke krku studené ostří. Ve Vivianiných očích se mihne oprávněný strach. "Posloužili jste mi dobře, má práce bude úspěšná, škoda, že ji neuvidíme... Ale třeba mi se uvidíme, později...." Řekne Lee, usměje se a udělá tah po Vivianině krku a za chvíli se jí z krku dere spousta krke a Vivian vypustí ze svých úst jen sotva slyšitelný lapot po dechu a Ruzek zařve. "Nee...."


Dvě strany mince 33

7. března 2017 v 5:10 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 33

Okamžitě si dá ruce přes břicho a udělá grimasu, jako by se měl hned rozbrečet a zároveň rozkřičet na celé kolo. A přitom stále nevěřícně kouká na Vivian i Leea....
Atwater uvnitř špajzky sice skoro většinu toho slyší, ale nedokáže něco říct, zavolat si o pomoc. Je oslabený a navíc nechce vynakládat energii proto, aby se rychleji oslabil, protože by rychleji upadl do bezvědomí a smrt by mu sahala na paty mnohem rychleji něž teď. Ale naštěstí, snad pro kluky, Burgess zvedne zapne mobil a najde tam zprávy a hovory. Hned si je projde a okamžitě se rozjede před Leeův dům a hned zkouší volat jak Atwaterovi tak Ruzekovi a nic se neděje, ani jeden to nebere. To Burgess dost znepokojuje a tak se rozhodne zavolat Erin. "Jo, Burgess?" Ozve se za chvíli. "Atwater s Ruzekem mají asi problémy!" Vhrkne Kim. "Proč si tak myslíš?" zeptá se. "Jeli za doktorem, Ruzek má údajně důkazy, ukázal je Atwaterovi a teď se nikdo nehlásí. Pomáhali jsme Ruzekovi s Leem an tajnoUrčitě se něco stalo, Erin musíš sem přijet... Musíme něco udělat, slyšíš?!" "Uklidni se jo? Zavolej Voightovi, řekni mu to samí a hlavně tam nechoď, rozumíš?!" Poklade na to Erin důraz. "Jo... Tak hlavně něco dělej." Zavrčí Burgess a závěsí a Erin zavolá Jayovi, ten ji do řiti určitě nepošle a s Voightem ať si to zařídí Kim sama....

Dvě strany mince 32

3. března 2017 v 5:00 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 32

Možná naštěstí se to Ruzekovi zdálo moc dlouhé a tak si řekl, že půjde na horu. A před tím napíše ještě zprávu Burgess. "Jestli nam chces pichnout, prijed za nama pred Leeuv dum. Atwater tam sel, je tam dlouho, jdu za nim. Chceme po nem priznani.... Jestli se nam nedovolas, volej posily, nechod za nama!" Nechá mobil v autě a vydá se za Leeem a začne se na něho poměrně hlasitě dobívat. Lee mu dojde za chvíli otevřít. "Ale, vy se scházíte jak šváby na pivo. Přijde ještě někdo nebo už je to celé procesí, co strážníku?" Ušklíbne se.Ruzek se rozhlídne po bytě, kam vidí. "Kde je Atwater?!" Zavrčí Ruzek. "Ale ty snad máš drábky a umíš vrčet, no jejej..." ušklíbne se. "Přestaň si ze mě dělat prdel! Kde je Atwater?" Zavrčí znova. "Neměl by ses spíš zeptat kde je Viv? Zda v mí posteli nebo pokoji?" Ušklíbne se a Ruzek hned vystartuje. Lee jeho výpad čeká a za ruku ho chytne, vtáhne ho dovnitř a zkroutí za záda. "Takhle to děláte, že jo asi nějak ztratil kondičku za tu dobu co si vysedával a hlídal mě." Přitlačí na síle a Ruzek jde do kolen. "Vivian?!" Zavolá na jeho bývalou snoubenku a potom si s Ruzekem doleze k lince kuchyňskýho stolu, odkud si něco vezme a vrátí se zpět na místo.Vivian sejde brzo dolu.Ani se nezdá, že by byla překvapená co vidí. Jako by čekala, že se tak stane. Žádná emoce, překvapení... pouze naivní tvář. Ruzek je celkem v šoku. "Co s tebou udělal? Tohle přece nejsi ty. Vivian, slyšíš mě vůbec?" Sleduje ji. "Ano, Adame, jsem naprosto v pořádku, já ano..." Řekne Viv. "Co se tady do prdele děje? To je jak v domu hrůzy!" Zavrčí Ruzek. "Ti si s tím začal, všechno si způsobil sám... Tak si pikej..." Řekne Lee a donutí Ruzeka vstát a obrátí si ho čelem k sobě. "Řeknu ti jediné...."chytne Ruzeka jednou rukou za krkem jakože v přátelském obětí. "Vivian byla v posteli dost dobrá..." A po těchto slovech vezme takovou zahnutou kudlu jako srp a zabodne mu jí do břicha a poté jede směrem k druhé pánvy. V podstatě mu otevře dutinu břišní jako praseti. Z Ruzeka se samozřejmě hned vyvalí plno krve a Lee ho od sebe odstrčí a Ruzek se zaazí až o zeď a sjede podél ní k zemi.


Kalendář - březen

2. března 2017 v 19:38 | Ada |  Kalendář