Únor 2017

Dvě strany mince 31

27. února 2017 v 4:50 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 31

"Tak o co jde?" zeptá se, zavře dveře a dovede Kevina do kuchyně. "No jak bych to řekl jen... Nechcete mi něco říct?" Zeptá se opatrně. Lee se na něho podívá a trochu se ušklíbne alá, ale no tak i ty Brute. "Já? Co bych Vám měl říct?" "Oba víme o čem tady mluvím.... Nemusíme to dělat ještě horší než to je..." Řekne Atwater. "Dělat horší? Způsobili jste si to sami... Stačilo jen do toho nerýpat a nechat mě udělat mou práci... To ostatní už jsou jen vedlejší ztráty - hokus, pokus." Ušklíbne se. "Měl jste nám pomáhat a ne nám házet klacky pod nohy nebo to celý bylo sehrané?" Pozoruje ho. Lee začne oddychovat nozdrami. "Proč do toho musíš strkat rypák i ty? K čemu ti to je? Chceš dopadnout jako Ruzek? Ty máš na víc, nejsi jen takový blbeček jak se zdá.... Nemusíš dělat ani pod Voightem..." Řekne Lee. "Přiznáváte se? S tímhle i s dalšími důkazy Vás dostanu." Řekne Atwater. Lee se mu vysměje a otočí se k lince. "Zůstaňte na místě, zatývám Vás doktore!" Přiblíží se k němu Kevin, ale Lee šáhne po noži a prudce se s ním otočí a Kevina škrábne řízne do hrudi.

Dvě strany mince 30

25. února 2017 v 4:40 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 30

Ale když prvotní emoce opadnou, tak si k sobě zavolá Burgges a Atwatera. Atwater k jeho překvapení dorazí docela brzo, ale Burgess nikoliv. "Co chceš?" zeptá se bez okolků. "Ukázat ti co jsem nasbíral, měl jsem pravdu, víš a pak bysme to měli zkoncovat..." Řekne Ruzek. "Hmm... a to, že jsem v průseru, ti je jedno?" Zeptá se Kev. "Ne, ale jinak to nešlo... Skoro se nic nestalo, dopadlo to dobře... Máme důkazy a až se to objasní, tak vše padne a ještě prstíčkem. Hele, sorry, prostě jsem musel." Řekne Ruzek.

Dvě strany mince 29

21. února 2017 v 4:30 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 29

Nastoupí tam po přestávce jak generál Paton, který jede skrz vesnici a nahlas řekne. "Všichni jsou zmanipulovaný! Za všechno může Lee!" Rozkřikne se na celou síň. Sodce na něho pohlídne s povytaženÿm obočím a zbytek lidí se na něho otočí a Kevin, kterej jako jeden z mála ví co se teď Ruzek chystá udělat se chytne za hlavu ve stylu, ježiše kriste, drž hubu. "Cože? Kdo vůbec jste? Tohle je narušení soudního procesu." Začne soudce. "Jsem strážník Ruzek a tady na něho mám důkazy. Všechny Vás obelhal! To on je za to zodpovědný." Ukáže na Leea. Pak se postaví jeden z komisařů. "Jen bych podotkl, že tento muž byl z rozvědky vyhozen a vše jakkoliv zůstal bylo nelegální cestou a navíc za falšování jména a nedovolených výpůjček bude trestně stíhán, jeho slovo tu nemá žádnou váhu." Řekne komisař a soudce mu musí dát za pravdu. "Okamžitě opusťě soudní síň, jinak Vás nechám zadržet!" Pohrozí. "Musíte mě vyslechnout! Máte ty nepravé!" Snaží se nenechat odbít. "Ostraha, vyveďte ho odsud!" Zvedne se soudce ze židle a rozmáchne rukou. Ruzek se bezmocně rozhlídne kolem, jestli mu někdo přiskočí na verbální pomoc, ale nestane se a

Dvě strany mince 28

19. února 2017 v 4:20 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 28

A za pár dní se rozvědka opravdu chystá k soudu, kam byl mimo jiné pozván i Lee, jednak, že jim pomáhal a jednak, že jim může udělat psychologický rozbor a ze stejného důvodu,pomoci u případu je k soudu přizvaná i Vivian. Jediný kdo vlastně u soudu chybí, jsou veškerý členové gangu. Komisaři absolutně zabili jiné možné řešení a případ postavili jen na těch dvou a rozvědce, kdy Voight a Atwater div, že nesedí na místě obžalovaných.

Dvě strany mince 27

15. února 2017 v 4:10 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 27


Očekávání rozvědky se nakonec stane pravdou, protože dostane "pozvánku" k soudu a taky přezkoumaní případu speciální komisí, která je hrozně šťouravá a kdyby mohla tak si na testy vezme i jejich výměšky, zda nějaký ten papír neprošel jejich traktem. A tak komise šťórá a šťórá a nalézá nedostatky a pochybení. Samozřejmě to není nic hrozného co by za jiných případů neobstálo, ale teď je to hold všechno špatně. A dodělá se to ve chvíli, kdy komise i vyšťourá to, že si Atwater až podezřele často půjčoval ve skladu různá zařízení k odposlechu, sledování atd. a nikde v záznamech není psáno, že by se něco takového v případu hodilo a bylo to vedeno jako důkazní materiál. A tak si na něho komise došlápne.

Dvě strany mince 26

13. února 2017 v 4:00 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 26

Všichni se dají do práce, akorát Erin jde za nim. "Můžu?" zeptá se. "Jo, ale myslel jsem, že máš práci." Sleduje ji. "Jo, ale chci ti říct, že to co řekli je blbost, věříme ti a zjistíme, kdo a co zatím je." Řekne Erin. "Já vím... Ale musíte být co nejvíc opatrní, jde o všechno i v případě, že bych byl mimo službu." Řekne Voight. "Spolehni se." Přikývne Erin a odejde z kanceláře a zapojí se s ostatními do práce. Podezřelí nic ve výslechovkách neřeknou a důkazy stále říkají to co předtím. To co oni tvrdí, nikde není, ale zároveň to říká i to, že by to tak být nemohlo, jsou mrtvé body a všude nejsou kamery... Brzo na to dorazí státní zástupce Cott a jde hned za Voightem, který ho seznámí se vzniklou situací.

Dvě strany mince 25

10. února 2017 v 3:50 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 25

Leeovi je možná jen líto to, že nebude přitom, aby viděl jak jeho pracovní snaha o to dopadla, ale řekl si, že tam možná pak vyšle Vivian jako kvůli něčemu, aby se dozvěděl aspoň trochu jak to šlo.

První dorazí objekt číslo jedna a namíří si to rovnou k Platt a opře se o recepci. "Přejete si?" Podívá se na něho přísně. "Jo, chci mluvit s někým odpovědným." Pronese. "A důvod?" Dál ho studuje. "Už se nenechám šikanovat...!" "Aha... no tak si támhle sedněte si a já vám někoho seženu..." Odvrátí Platt zase zrak jinam. Muž ji kupodivu poslechne a usadí se. A aby to bylo ještě zajímavější, tak než Platt stačí cokoliv udělat, dorazí podezřelí číslo dva. Se stejným nasupeným výrazem. "Chci si stěžovat!" Zavrčí. "I ty Brute a na co?" Vzhlédne k němu bez zájmu. "Na policejní brutalitu." zavrčí znova a začíná ho iritovat jak s ním Platt jedná. "Sedněte si tam počkejte, nemám tu jen Vás." Řekne Platt a pošle si ho sednout vedle podezřelího číslo 1. Chvílí je ticho. A po ní se začnou hoši prohlížet až jeden z nich vyřkne: "Tebe já přece znám!" Druhý mlčí a pak řekne to samí. "Já taky! To si ty, kterej byl v tom autě... To je vrah! To je vrah!" Začne povykovat druhý. "Co to meleš!" Strčí do něj. "Jakej vrah! Ty si byl u jezera, ty si me chtěl zabít." Znova do něj strčí a první mu dá pěstí. "Hej! Hej! Dejte pokoj!" Zařve na ně a zavolá k tomu rozvědku a pak ze strážníky se je vydá zkrotit. Respektive Platt je jen koriguje a nechá je od sebe odtrhnout strážníky a pak si stoupne mezi ně. "Držte huby, sakra!" Zařve Platt a dolu dojde Voight s částí rozvědky.

4x16 tajná mise

9. února 2017 v 18:17 | Ada |  Díly Chicago PD

Dvě strany mince 24

7. února 2017 v 3:40 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 24

"Jel jste kolem místa činu domu ze soukromé akce, svědkové na to by byli.... Jak jste projížděl kolem, viděl jsem auto. Bylo tmavé asi černé, byl to takový typ tajného policejního auta. Pak jsem vdáli pod světlem uviděl pohyb, byl to asi muž, zastavil jsem a sledoval to. Všiml si mě upustil těžký velký předmět, jako by to bylo tělo... Když byl u mě blíže uviděl jsem muže prošedivělého, menší postavy... Začal něco pokřikovat a z auta vylezl další muž. Byl to asi hispánec, ne klasický běloch, měl knír, čepici bekovku a dlouhé umaštěné vlasy. Na sobě měl bundu, vypadala teple, ale přitom jako šusťávkovka... Začal na mě něco pokřikovat a pak něco začal vytahovat z bundy. Zalekl jsem se, že je to zbraň. Hned jsem couvl a ujel... No a pak netrvalo dlouho a našla mě rozvědka a seržant Voight. Vyslýchali mě, byli hrubý, nebylo to žádné předpisové chování. Uhodil mě, škrtil mě... Chtěl mě donutit se přiznat.... Ale já nic neudělal.... A vlastně, teď mi dochází... Ten muž v co byl dál, malý a prošedivělý.... podívejte se na mě... Ten muž je na mé tváři... Nádech, výdech... Teď tu sedíte úplně s jiným mužem, sledujte mě... Jistě už víte... A vaše reakce na správný okamžik bude na jedno ze slov - co se fu děje?! Chtěli jste se mnou mluvit? Tohle je můj okrsek, žádný bordel tu nestrpím! A dost! vy to vyřknete až bude vhodná chvíle, zatím nebudete na něho reagovat...." Řekne Lee a ještě chvíli ho nechá, aby vše řádně zpracoval a poté mu položí ruku na rameno.

Dvě strany mince 23

5. února 2017 v 3:30 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 23

Ale aby to nebylo stále uměle prodlužované, tak se za pár dní Leeovi ozve jeden z oněch dvou podezřelých, že by se chtěl stavit. Lee je potěšen a dá mu termín návštěvy již po ordinačních hodinách.

Na tuto speciální návštěvu se taky speciálně připraví. Opět na to použije psychiatrickou bodovou metodu, kterou si zakreslí na obličej dle toho, koho chce a která člověku v podstatě bodově vytváří iluzi někoho jiného, ale on to v tu chvíli pořádně nevnímá.
"Dobrý večer..." otevře mu dveře do čekárny. "Dobrej..." Řekne podezřelý. "Následujte mě." Řekne Lee a odvede ho do ordinace. "Udělejte si pohodlí..." Zavře za ním Lee dveře a sedne si za stůl."Co se mnou budete dělat?" zeptá se muž. "Budem si povídat, musim o Vás něco zjistit, abych věděl jak s Vámi pracovat. Jestli chcete můžete se mi svěřit, můžeme si promluvit o případu o souvislostech..." nadhodí Lee. "Nemám Vám co říct k případu... O ničem nevim. Podezřívaj mě jen proto, že jsem projížděl kolem v době údajné vraždy a neměl alibi, který by mi ho někdo dosvědčil..." Začne povídat."To znamená co projížděl?" zeptá se Lee. "Řekněme, že jde o diskrétní věc, která nesmí prosáknout, ale musí se nechat, že to bylo časté a dříve... tak pár let zpět, jsem měl s gangem Negros menší problémy s výpalným a teď mám menší dluhy... Trošku jsem blbl, mám záznam... V podstatě mi zničili podnikání. No padly tam nějaké výhružky vzájemné, nějaký vyhrožování, ale stejně se z toho musí vyhrabat sám..." Řekne muž. "Jasně, chápu, jste první na ráně, máte minulost a seržant Voight se toho rád chytne a snaží se z Vás vypáčit i to co nevíte..." Nadhodí Lee. "Jo, měl trochu nevybíravé chování..." Přizná. "Byl jste zavřený v té jejich kleci?" zeptá se Lee. "Ne, byl jsem ve vazbě... Ale vyhrožoval..." Odpoví.Lee přikyvuje a dělá si ke všemu poznámky. "Ještě poslední otázka. Jste dva podezřelí, víte o tom druhém něco? Nebo Vám je jeho identita skryta?" zeptá se. "Ne, myslím, že mi nikdo nic o něm neříkal. Vlastně až teď vím, že je to muž..." Řekne pacient. "Dobře... Myslím, že jsem slyšel dost. Teď bych Vás požádal o to, abyste mě poslouchal, nevstupoval do toho a svůj dech zaměřil na jedna nádech a dvě výdech... Zkusíme si to..." Přejde k němu Lee a sedne si do křesla. "Hluboký nádech, chvíli to podržet a výdech ústy... A znova to stejné..." Opakuje chvíli Lee. "Teď zavřete oči... jste unavený, chce se Vám spát, nebraňte se, ale neusnete, budete stále plně soustředěn. Nádech a výdech...." Na chvíli se Lee odmlčí.

Co myslíte, že se bude dít dál?