Prosinec 2016

Nový rok

31. prosince 2016 v 23:59 | Ada |  Obrázky


Dvě strany mince 6

29. prosince 2016 v 1:00 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 6

Lee se obratí na Vivian a rozhodí rukama. "Copak jsem řekl něco špatně? Nevěděl jsem, že je takový explozivní a háklivý na jákýkoliv jiný názor na různé situace..." Řekne. "Neřeš to, on je takový, ale na stranu druhou ho chápu, nemohla bych to dělat a každý den všechno sledovat." Pronese Viv. "Jo... Tak proto jsme radši psychologové..." Ušklíbne se a Viv přikývne. "Možná by s tímto vystupováním a chováním měl sem tam navštívit odborníka nebo aspoň ty abys ho vyzpovídala, tohle tlumení by mu mohlo pak v budoucnu i ublížit." Řekne Lee. "Myslíš?" Podívá se Viv na něho. "Ano myslim, když se zamýšlíš, tak já vůbec myslet nemusím, tohle není obyčejné chování, ale zainteresované.... jako by v tom něco bylo.... Ano každýho ho to nějak zasáhne, zabolí, cítí bezmoc, ale to se řeší jinak, ne že přiletim a cítím se jak když mi zabili snoubenku.... Ale to nechci nic nasazovat a tobě uvrtávat brouka do hlavy, jen prostě analyzuji. " Nadhodí.

Dvě strany mince 5

27. prosince 2016 v 0:40 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 5

I když policejní jednotky jsou na místě dost brzo, mezi nimi i část rozvědky - Ruzek, Atwater. "No doprdele!" Uleví si Ruzek a tasí zbraň i když to hlavní už se přehnalo. "Ruzek, rozvědka, potřebujeme ihned několik ambulancí na roh 6 a Bayleovi, přestřelka gangů." Nahlásí Ruzek do vysílačky a pak jdou obhlídnout zraněné. Nejprve jdou obhlídnout civilisty, kteří jako vždy za nic nemůžou. Ruzek si klekne k jedné mladé dívence a stiskne ji střelné poranění. "Neboj se, už jsi v bezpečí. Budeš v pořádku, pomoc tu bude hned. Hezky pomalu dýchej." Opakuje ji a krev se mu valí skrz prsty i přesto, že se ránu snaží stlačit co nejvíc může. Ruzek sad cítí i to, že z ní takto uniká život, že už před pár minutami bylo pozdě. "Vydrž to! Musíš to zvládnout." Opakuje stále dokola, ale marně. Dívka se začne dusit na krvi a brzo vydechne na posled. Zrovna ve chvíli kdy na místo dorazí první ambulance a zbytek rozvědky. "Sakra!" Zakleje a pěstí bouchne do asfaltu. A pak se vydá ke zbytku a Voighta prošpikuje pohledem jako by za to mohl on.A bez zbytku řečí a dalšího projevu nasedne do auta a ještě s rukama od krve se rozjede z místa činu.

Dvě strany mince 4

25. prosince 2016 v 0:30 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 4

"Ahoj, lásko, jsem doma. Měla ses?" Dojde k ní a obejme ji ze zadu. "Jo, jsem v pohodě, prosim tě. Co se tak lísáš? Něco chceš?" zeptá se Viv. "Ne, jen tě mám rád a nechci, aby ses trápila, kvůli Voightovi..." Řekne Ruzek. "Co? Ježiš Adame..." Obrátí oči v sloup. "Jsem v pohodě, on mě nerozhodí. Vim jakej je a je to mimichodem skvělej polda a já mu nic za zlý nemám. S Hannem jsme se na to ještě koukli, a když mi dáš další info, můžu tě zásobit a můžeš se vytáhnout... Jako vždy." Řekne Viv. "Okey, máš pravdu... Ale proč to řešíš furt s tím psychologem? Copak to potřebuješ? Jsi nejlepší..." Řekne Ruzek. "Žárlíš snad, Adámku?" Ušklíbne se. "Na něho, pch...." odfrkne si. "Hm... nefandi si tak nesluší ti to.... Lee je můj lektor a je nejlepší... Já mám Leea, ty Voighta, tečka." Přihmouří oko. "Ale jo... Máš pravdu, ale je to slizoun, neopřel bych si o něj ani kolo, už mlčím, jednoočko..." políbí ji na tvář. "Prr... nezamlouvej to, zase, nic nebude." Zakření se. "Ale no taaak..." zakření se Ruzek. "Padej nenasyto, trest si dneska zasloužíš a už mlč a do boudy." Odstrčí ho od sebe a dál se věnuje vaření. Ruzek se ušklíbne alá já se o tě beru, zastáv ám se a pak jsem ještě špatněj. Vivian dovaří a dá večeři na stůl a společně se navečeří a pak se Ruzek musí chopit taky práce a Viv si jde odpočinout,caby oba na další pracovní den nabrali dostatek sil, které Ruzek bude opravdu potřebovat.

Krásné Vánoce

24. prosince 2016 v 0:00 | Ada |  Obrázky

Dvě strany mince 3

23. prosince 2016 v 0:20 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 3

Ruzek tedy prvotně zavolá Vivian, že má pro ni zajímavý případ a že by se šikla její pomoc. Vivian slíbí, že se staví a řekne o případu i Hannovi, který to s ní probere a upozorní ji na pár detailů čím by se mohla blýsknout a tak. Viv mu poděkuje a slíbí, že to pak spolu proberou jako vždy a vydá se za rozvědkou. Kde se s ní Ruzek, velmi vřele přivítá až se někteří po sobě podívají stylem - ale Ruzeku, horší jak ti puberťáci. "Takže Viv..." skočí do toho Antonio. "Tady máme všechen dostupný materiál zatím. Jdi jako vždy do kuchyňky a dělej si co potřebuješ.A my si taky budem dělat co potřebujem..." Sedne si zpět za stůl.

Dvě strany mince 2

21. prosince 2016 v 0:10 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 2

Od tohoto rozhodnutí uplynul již rok a půl. Vivian za sebou měla už půlku své nástavby. S Hannem dál tvořili nezapomenutelnou dvojku. Dokonce si začali spolu tykat a jezdit spolu na různé psychiatrické kongresy a sem tam se podíleli i na analýze případů. Jenže se po čase začali dít celkem divné věci, ze kterých rozvědka nevycházela příliš dobře. Začalo to u případu vraždy....

Dvě strany mince 1

19. prosince 2016 v 0:00 | Ada |  Dvě strany mince
DVĚ STRANY MINCE 1


Tak a opět nás čeká nová povídka. Tentokrát opět bude ze soudku PD a možná MED... Ještě uvidím jak se to pod mou rukou vyvine, však mě znáte... Tentokrát, ale povídku zaměřím na mé nepříliš oblíbené postavy Ruzeka a Atwatera, které pro někoho můžou být top a tak Vám to neberu přece odpírat... A co bych Vám chtěla ještě říct závěrem... Hmm, tady poteče krev....

4. adventní neděle

18. prosince 2016 v 11:01 | Ada |  Adventní čas