Listopad 2016

Nech ho jít 49

30. listopadu 2016 v 17:17 | Ada |  Nech ho jít
NECH HO JÍT 49

O pár minut dříve
Kelly volá Shay, nebere mu to. (Ale no tak Shay, máme přece dohodu... Zvedni to, sakra... ) Operátor mu ohlásí ať to zkusí později. Kelly to zkusí znova, ale to už je Shay nedostupná úplně. (Tohle neni, normální asi...) Kelly se ani dlouho nemusí rozhodovat proto, když kolegům řekne. "Uděláme si projížďku..." Rozhodne a jde se obléct a kolegové za nim. "Kam jeden?" zeptá se Ferraris. "Ke mě domu..." Odvětí Severide. "Ok... neboj bude v pohodě..." Řekne Cruz. "Jasně, prostě už jeďme..." Zkouší ji volat znova a stále nic. (Já z tebe zešedivim, fakt... Snad si nic nevyvedla... ) Je nervózní jak sáňky v létě a čím blíž jsou u domova tím je to horší.

Nech ho jít 48

28. listopadu 2016 v 17:17 | Ada |  Nech ho jít
NECH HO JÍT 48

Když ji objeví v jeho pokoji, málem ho šlehne. Od doby co se to stalo, tam nebyl a tímhle si víc uvědomí to, že možná tohle stojí za tím vším. Nadechne se a v kročí do vnitř. Leslie uvidí sedět na zemi uprostřed mítstnosti. "Shay, co tu děláš?" Dojde až k ní a klekne si. "Nic..." utře si slzy. "Neměla bys tu být, deptá tě to..." Zkusí opatrně. "Musim... musim, pomáhá mi to..." Pípne. "Ne, nepomáhá... Ničí tě to. A já jsem vůl, že už jsem to nepoznal dřív..." Řekne Kelly. "Ale ty to nechápeš. Vůbec nic nechápeš. Jsi chlap, nevíš jak mě tohle všechno ubíjí. Nežijeme normálně. Jen tu chodíme kolem sebe po špičkách... Měl bys jít do práce. Musíme žít normálně. Chodit ven, nakupovat... A nechci se bavit. Jsme tu jak v kobce. To mi vadí, strašně moc...." Řekne Shay. "Ale, prosimtě, je na vše brzo a ani jeden jsme se s tím nesrovnali..." Namítne. "To neni pravda! Naše práce je důležitější, tak to tak berme. Potřebujeme to, oba..." Stále si stojí za svým. "Dobře, dobře... Tak to pořešíme, pak... Zítra jo? Až budeme v klidu, jo?" "NE! Prostě, to takhle chci! A když to nebudeš dělat ty, tak to udělám já..." Zavrčí Shay, zvedne se a práskne dveřma a odejde do pokoje. Kelly si vzdychne a pak se sebere a odejde z pokojíčku. Ale pak mu docvakne, že i tohle pro Shay není a rozhodne se pokojíček zabalit do igelitu a zamknout ho. Bude to tak pro všechny lepší. Hlavně pro Shay. I když netuší, že tohle je taky pomyslný poslední hřebíček do rakve.
Což se ukáže brzo jako pravda. Ale to už se Kelly rozhodne, že bude chodit do práce a dá ji tedy prostor, i když ji nechává a nebo si ji kontroluje, aby věděl, že je fit. Tohle funguje chvíli. Do doby než zjistí, že ji Kelly zničil poslední upnutí... Poslední naději všeho jak si odpomoc. (Ty mě tak ničíš... tak ničíš, já už nemůžu....)
Leslie se jde projít k řece na její oblíbený most. Opře se tam o zábradlí a kouká na plynoucí vodu. (Já tu nemám co dělat... Jsem neschopná... Měla bych všem ulevit. Nemám tu být, měla bych jít za synáčkem... Nechci být furt pod drobnohledem a kontrolována, stejně nikdo mě nechápe a ani mi pořádně nepomůže, hlavně, že ví jak se cítím... ) "Ví kulový!" Rozkřikne se najednou na hlas a bouchne do zábradlý až se po ni otočí kolemjdoucí. (Co čumíte!) Hodí na ně vražedný pohled, ala neserte mě. Lidi jdou samozřejmě dál, nepozastavovali se ani když to řekla, jen prostě klasicky koukali. Leslie se ještě chvíli rozhlíží, dokud ji nevyruší mobil. Protočí očima a koukne se kdo ji volá. Když zjistí, že je to Kelly pronese: "Polib si." A mobil skončí v řeče. (Všichni mi už dáte pokoj....) jde ubrečeně domu. Kde si dá pár panáků tequily a pak si vezme z linky nejostřejší nůž a jde do koupelny. Vanu si napustí horkou vodou a nechá ji trochu odtékat a zároveň dolévat. Vleze si do ní a nůž přiloží k zápěstí. Nadechne se, vydechne, zavře oči a vší silou řízne. Bolí to, ale Shay to nevadí, ani nekřičí, myslí, že si to zaslouží, kvůli Jackovi. A to samé udělá i s druhou rukou. Její jednání je neiracionální a zcela podlé, ale teď ji to nedochází, protože má jen jeden cíl....


1. adventní neděle

27. listopadu 2016 v 18:19 | Ada |  Obrázky
Krásnou 1. andventní neděli. milý čtenáři Líbající


Nech ho jít 47

26. listopadu 2016 v 17:17 | Ada |  Nech ho jít
NECH HO JÍT 47

Leslie si toho ani nevšimne, ale když si chce zase tam zajít a zase rozjímat, zarazí se, když to tam není a ví, že to nezmizelo, ani se to nespláchlo do záchoda. (Sakra, kde to je? Kam to ten Kelly dal! Já ho zabiju! Já to potřebuju, sakra!) Bouchne do umyvadla, ale zároveň ví, že za nim nemůže jít a nepůjde. Jen se sebere, naštve se a práskne dveřma pokoje a řekne si, že před Kellym už nikdy nebude tak slabá. Musí se ho celkově zbavit, aby byla v klidu a vládla si sama sobě a bez ostychu utápět v tom svém trápení. Musí ho dostat z domu a teď musí počkat až se zahrabe v pokoji a usne, aby mohla jít šmejdit.

Nech ho jít 46

24. listopadu 2016 v 17:17 | Ada |  Nech ho jít
NECH HO JÍT 46

Kelly ji slyší, ale nejde za ní, protože to nechce, protože jen kope kolem sebe a tak spíš vyčkává, co přijde nebo nepřijde dál. Nakonec se zdá, že po nějaké době se uklidní protože je ticho a tak se Kelly rozhodne, že se za ní půjde podívat. Co se děje. Zkoukne v patře všechny místnosti až ji teda objeví.

Nech ho jít 45

22. listopadu 2016 v 17:17 | Ada |  Nech ho jít
NECH HO JÍT 45

Ale teď sama Shay ví, že to všichni myslí dobře, že by se měla krotit, protože není a nebude sama... A takové myšlenky a její hrdost, která se střídá s pocitem lhostejnosti a prozření ji trvá dlouho a jak už bylo naznac vygraduje to do fáze kdy Shay další den podepíše revers. A nikdo s tím nic neudělá, jen Kellymu přibudou starosti o Shay a ještě víc dostane utvrzení v tom, že v její hlavě to není úplně v pořádku a bude to chtít hodně trpělivosti a zřejmě i podpory na všech frontách...

Nech ho jít 44

20. listopadu 2016 v 17:17 | Ada |  Nech ho jít
NECH HO JÍT 44

A v tuto chvíli se už díky Brett, všichni dozvěděli, co se stalo a rozhodnou se, že je na čase je podpořit kdykoliv víc než normálně a Herrmann povolá i Cindy. A po společné domluvě se rozjedou do nemocnice jako poštolky, ke zraněnému členovi hejna.

Najdi 5 rozdílů - med

20. listopadu 2016 v 15:04 | Ada |  Rozdíly MED

Nech ho jít 43

18. listopadu 2016 v 17:17 | Ada |  Nech ho jít
NECH HO JÍT 43

A teď zpátky ke Kellymu. Lékařka ho vzala ke stolu, kde pod bílou plachtičkou leží jejich syn. Doktorka ho odkryje a stoupne si k jeho hlavičce. (Ach bože, ten byl krásný... Jak se to mohlo stát? Proč si nás musel opustit? Byli bysme ti dobrými rodiči... Jsi tak krásný a maličký. Jako by z tebe ten život ani nevyprchal... Bejt to v béčkovým filmu tak se teď určitě probudíš, zakřeníš se a řekneš, že to je vtip.... Sakra mě to tak mrzí... Rád jsem tě poznal...) Pohladí ho po hlavičce. "Děkuju... " Pronese a lékařka ho zakryje.

Nech ho jít 42

16. listopadu 2016 v 17:17 | Ada |  Nech ho jít
Prosím o zanenáchávání komentářů, děuji Mrkající

NECH HO JÍT 42

Avšak opak je krutou pravdou. Po několika minutách vyjde lékařka a jde za nimi s prázdnou náručí. Severide na to upozorní Shay a oba s Brett mají bohužel tu nejčernější domněnku. "Kde je Jack?! Neslyším ho!" Zeptá se hned Shay. "Slečno Shay.... Já Vám musím říct, že... Už jsme Vašemu synovi pomoc nedokázali... Moc mě to mrzí." Řekne lékařka.