Červenec 2016

Nová naděje 49

30. července 2016 v 10:27 | Ada |  Nová naděje
NOVÁ NADĚJE 49

Parta dorazí skoro těsně na čas. "No čus! Kde jste, už jsem se bála, že nedorazíte..." Pokárá je trochu. "Klídek 14, však v pohodě, stíháme... Sejdeme se u hajzlíku a pak zajdem na pivko a bavit se..." Zaskřehotá kluk.

Nová naděje 48

28. července 2016 v 10:27 | Ada |  Nová naděje
NOVÁ NADĚJE 48

Když se pak zase ukáže venku na své narozeniny, tak ji parta dá jeden starý mobil. "Jééé, vy jste boží! Čím jsem si to zasloužila?" užasle si ho prohlíží, div ho nezačne pusinkovat a skákat jak malý dítě. (Já mám mobil! Já mám mobil! To je bomba! Můj první mobil... Aaaa! Konečně nebudu ten největší loser!) Kření se na všechny strany a prohlíží si ho. "No čím... Vždyť máš přece narozeniny, tak takový dary být musí přece, truhlinko." Zakření se holčina. "Jste fakt nejlepší, děkuju moc!" Řekne nadšeně a obejme všechny. "A ještě pro tebe něco máme..." Řekne kamarád. "Jo a co? Vždyť už jste mi dárek dali..." Kouká na ně nechápavě. "Máme tady ještě jeden dárek, lístky na koncert, legální cesta a my se tam vetřeme jako vždy." ušklíbne se kluk. "Ježiš, to si ani nezasloužim, děkuju a kdy to je?" zeptá se. "Dneska od sedmy..." Odpoví. "Super, ale já musim ještě do domova, aby neřekli a nezačali mě už hledat to by bylo na prknu, večer zdrhnu a sejdeme se u brány?" zeptá se Erin. "Jo to je dobrý... Tak už jdi, zatim." Rozloučí se. Erin se usmívá jak měsíček na hnoji a štráduje si to do domova a tuší, že si nějakou šaškárnu pro ni určitě připravili taky, jak je v domově zvykem.

Nová naděje 47

26. července 2016 v 10:27 | Ada |  Nová naděje
NOVÁ NADĚJE 47

Háček je v tom, že Erin se nějak blokla a dělá vše proto, aby ji z toho vyřadily, protože nedostala ani moc času na vzpamatování. Hned za 12 dní se na ni přišla podívat nová rodina, jen tak přes plot a Erin si připadala jak kus vepřovýho u řezníka, který ji nabízí celou nebo po kouskách... A proto se při prvních návštěvách začala chovat nevhodně, začala utíkat, mluvit sprostě, být nevděčná a protivná, občas se jevila jako labilní a nakonec to zašlo tak daleko, že Erin byla stažena z adopčního programu a to znamenalo, že tu již do jejích 18 zůstane "zavřená." Voight se s ní snaží promluvit, ale je to jako mluvit do kusu skály. Erin jakoby se uzavřela do ulity a nechtěla odsud ven. A tohle všechno vyústilo ve 12 letech...

Nová naděje 46

24. července 2016 v 10:27 | Ada |  Nová naděje
NOVÁ NADĚJE 46

Všechno by mělo dopadnout dobře, ale o to větší přijde šok, když soudkyně zamítne adopci z důvodu, že už jedno dítě mají a že Erin je svým způsobem neposlušná, kvůli tomu, že z domova dostali podklady o jejich přestupcích... A jak se říká dejme ruku na srdce, možná i Voight někomu leží v žaludku a jeho přímluva nenabila dobrého jména. Všichny jsou z tohoto rozsudku mimo.

Nová naděje 45

22. července 2016 v 10:27 | Ada |  Nová naděje
NOVÁ NADĚJE 45

Erin se poté rozhodne, že pojede na vlastní pěst, protože přeci není nikdy pozdě se změnit. Byla na to zvyklá celou dobu, přece teď nezatáhne ocas. A začne to dělat jako ostatní děti a tak to funguje chvíli jako každý chvilku tahá pilku. Jednou vyvedou něco oni a pak Erin. Vychovatelky z toho jak se říká rostou, ale rákouskou je trestat nemůžou a tak chodí neustále do ředitelny, nebo sbírají tresty. Jednou vychovatelky povolají opět Voighta, aby ji domluvil, ale ten to neudělá. Je rád, že Erin ze sebe nedělá fackovacího paňáka a dokáže se zase bránit a přitom se i srovnat do takové míry, aby respektovala a brala novou rodinu, jako svůj potenciální domov i když cesta je stále dlouhá.... I když vztahy a návštěvy se prohlubují. Erin s nimi může trávit víkendy, svátky, prázdniny a další významné dny i když ne celé jde jen o pár dnů. Erin taky občas doprovází do školy. Erin už je ve 3. třídě a zdá se, že teď s novým přístupem jde vše lépe a zlepšily se i vztahy mezi spolužáky a učiteli i když se občas najde někdo kdo si z ní utahuje kvůli domovu…

Nová naděje 44

20. července 2016 v 10:27 | Ada |  Nová naděje
NOVÁ NADĚJE 44

Voight tedy dorazí za Erin po službě a sebou ji vezme i něco na zub, aby ji přilepšil. Erin je zalezlá v pokoji a odpočívá. Voight zaklepe a vejde. "Ahoj, nerušim?" usměje se.

Nová naděje 43

18. července 2016 v 10:27 | Ada |  Nová naděje
NOVÁ NADĚJE 43

Za pár chvil se tam objeví její spolubydlící, který slíděj a možná i závidí, že ona má druhou šanci. Dokonce ji i s ní desert, což Erin vůbec nevadí, stejně by ho nejedla. Jenže Erin se chová stejně protivně jako syna v nové rodině, dokonce se kvůli tomu pohádají a začne menší bitka, do které až zasáhnou vychovatelky. "Co se tu děje? Dejte okamžitě pokoj a ven! Máte své úkoly!" vyžene je z pokoje a Erin tam nechá a dojde k ní a sedne si. "Slyšela jsem, že návštěva moc nevyšla..." Začne. "Hmm... Nechci se o tom bavit..." Řekne Erin. "Měly bysme to rozebrat, to je pravidlo." Namítne vychovatelka. "Nechci... Bolí mě břicho..." Trošku si Erin zafňuká, což jindy nedělá, ale chce mít klid. "Bolí? A je ti špatně?" zeptá se vychovatelka. "Trochu... Ale to je dobrý, mě už ráno bylo trochu blbě." Odpoví Erin. "Měla si to říct, odložili bychom to..." Vyčte ji. "Hm...." zamručí. "Tak jo, tak já tě nechám už v klidu, přijdu se podívat zase." Odejde a nechá tam Erin samotnou.

Nová naděje 42

16. července 2016 v 10:27 | Ada |  Nová naděje
NOVÁ NADĚJE 42

Jenže se nakonec ukáže, že pro pěstounskou péči už není vhodná, kvůli svému věku a tak už jen spadá do kategorie adopce, kterou domov bude v podstatě nabízet jako kus masa v krámě a bude ji posílat chvíl k nim, pak bude zase v domově a zase nějakej čas s nimi a nakonec bude soud a ten třeba nerozhodne pro adopci a budou trpět úplně všichni, ale samozřejmě nejvíc Erin.... Což se tak trochu stane.

Homo PD =D

15. července 2016 v 19:37 | Ada |  Videa Chicago PD

Nová naděje 41

14. července 2016 v 10:27 | Ada |  Nová naděje
NOVÁ NADĚJE 41

A od té se k Erin nikdo nepřiblíží. Rendymu je Erin úplně volná, to že něco zkusil, zkusil zbejdla, jak se tak obecně říká a jinak si o Bunny neotře ani kolo a Bunny je na tom obdobně. Prachy ji vynahradily vlastní dítě... Najednou Erin zůstala doopravdy sama, jen mezi stěnami, cizími lidmi a dětmi... A protože Erin zprvu nechtěla mít žádné problémy ani s dětma ani s vychovatelkama a chtěla, aby byla do jisté míry samostatná, jako s Bunny, tak se podle toho chovala. Začala být uťáplá, tichá a vůbec neukazovala lokty i když by měla. Změnila se v takového troubánka, který si vše nechal líbit a když se pak chtěla bránit, šlo to horko těžko. V podstatě to bylo jako z bláta do louže... Uklidňovalo ji jen to, že po uplynutí ultimáta mohla chodit sama do školy a ze školy, na což měla tzv. časový vycházkový limit do 14 hodin a proto se sem tam mohla i trochu loudat, protože jí zbýval čas a hlavně se cítila svobodně.