Listopad 2015

Najdi 5 rozdílů - ROZLUŠTĚNÍ

30. listopadu 2015 v 14:31 | Ada |  Rozdíly PD
Karol odpověděla: Pálka, to na tý kšiltovce, na hřišti chybí bíla čára, potom je tam jinej odstín barev a chybí stín

Eva odpověděla:

ROZDÍLY JSOU - RUKÁV NA TRIKU, STÍN POD JAYEM, BASSEBOLOVÁ PÁLKA, ŠPENDLÍK NA ČEPICI, ČÁRA (Y) NA HŘIŠTI

A VÍTĚZEM TOHOTO KOLA SE STÁVÁ..... KAROL! :)


2x16

30. listopadu 2015 v 14:30 | Ada |  Hlášky Chicago fire

Soul of darkness 24

29. listopadu 2015 v 23:04 | Ada |  Soul of darkness – duše v temnotách
SOUL OF DARKNESS 24

Je mi z toho všeho nějak zle, žaludek se mi podezřele houpe, v hlavě cuká a mám v něm podezřelé vzduchoprázdno. (Tak to bychom měli, teď to říct ještě Willovi a pak to přežít, prostě brnkačka...) V šatně si sbalím všechny důležité věci a vyrazím si to zpět za kolegy, nějak nechci utíkat zadním vchodem. Když vstoupím zpět do kanceláře, tak se utvoří mezi průchodem zátaras kolegů. "Co... Co se děje?" podívám se na ně zaraženě. "Nic mimořádného, jen se chceme rozloučit." Řeknou. "Nevim jak vy, ale to bych nedělal... Než do toho... zabředneme." Řeknu a tak nějak pomalu tuhnu a nepřítomně se zahledím na Ruzeka. V podvědomí slyším, jak mi něco říká, ale nedokážu to identifikovat. Cítím, jak se mi napínají všechny svaly v těle, jsou napružené jak struna před prasknutím a najednou to celé "praskne." Uvědomím si, že vykřiknu jak potrefená husa a složim se k zemi a mé tělo se začne zmítat v křečích.

Marina Squerciati - Kimberly "Kim" Burgess

29. listopadu 2015 v 16:00 | Ada |  Strážníci
MARINA SQUERCIATI - KIMBERLY "KIM" BURGESS


- narozena: 30.4. 1981
- znamení: býk
- herečka
- pochází z New Yorku
- vystudovala Nortwestern University
- poprvé se v televizi objevila v roce 1993 ve filmu Louskáček
- filmografie: Alter ego, je to komplikované, Procházka mezi náhrobky...
- seriály: Drbna, The good wife, Náhrada škody, Chicago fire, Zákon a pořádek (SVU), Chicago PD
- Marina se podvědomí diváků dostla díky roli v Chicago PD strážníka Kim Burgess
- z její minulosti víme, že byla letuška a poté si udělala policejní akademii a přešla k okrsku 21
- jejím prvním partnerem byl strážníkKevin Atwater a momentálně je jejím partnerem strážník Sean Roman
- Kim by měla zájem se dostat až do rozvědky, stejně jako Atwater, ale zatím ji Voight využívá jako posilu
- jednou jí dokonce nabídl, aby se k rozvědce přidala, ale ona odmítla, že nehcche opustit svého partnera Romana
- ve drué řadě, začla Kim randit s Ruzekem v době kdy byl ještě zasnoubený, ale už mu to neklapalo
- A tak společně rozvíjejí vztah před kolegy, kteří to respektují
- když se Kim stane úraz . je postřelena, zdá se že se tím jejich vztah ještě více ztmelí a Adam požádá Kim, na konci druhé řady o ruku a ona řekne ano
- jenže jejich idylka netrvá dlouho, sice chvíli panují nějakí "přípravy na svatbu" ale poté co se Kim nedopatřením dozví, že byl Ruzek už 2x zasnoubený navrhne pauzu a Ruzek to přijme v klidu
- dalším faktem je to, že se k sobě ještě nepřestěhovali a v minulých dílech padlo, že by si mohli hledat vlastní bydlení a Ruzek k tou přistupuje stejně laksně jako doposud ke všemu... Uvidíme zda jejich vztah, bude mít ještě šanci, se nějak dál rozvíjet a postupovat...
1. adventní neděle

29. listopadu 2015 v 0:00 | Ada |  Adventní čas

Soul of darkness 23

27. listopadu 2015 v 23:04 | Ada |  Soul of darkness – duše v temnotách
SOUL OF DARKNESS 23

Za pár dní je případ uzavřen s celkem banálním koncem. Šlo o loupežné přepadení a muže, který se zřejmě bránil a proto musel zemřít, a ten který ho jsem postřelil se do toho opravdu jen přichomýtl a nebude na něho vznesena obžaloba.
Po případu se sklízí z informační tabule, podklady o podezřelých, jako vždy a pro mě nastává ten moment D, kdy musím vyjít s pravdou ven. Čistě náhodou přijde mezi nás i Voight a na horu přijde i Burgess s Romanem. "Chtěl jste s námi mluvit, pane?" řekne Roman.
(Uf, jdi do toho. Musíš to říct, nebuď srab.) Rozbuší se mi srdce a horkost se mi nalije do tváří. Postavím se. "Promiňte, že Vám do toho skáču." Postavím se po boku Voighta. "...Já... bych Vám potřeboval něco říct..." Oznámím rozklepaným hlasem. Voightův i pohledy ostatních se zapíchnou na mé tváři. "No prosim..." Pokyne mi Voight.


( poznámka autorky - tato písnička měla ve smyčce běhat po celou dobu videa... bohuzel skončila tak v polovině, takže pokud máte zájem, si to číst s hudbou tak si k tomu pusttě toto video jen s písní Mrkající)


V kanceláři i nadále panuje ticho, nikdo se nesnaží mít vtipné - trapné hlášky ani jiné poznámky. Všichni se z toho vzpamatovávají. Byl to jako blesk z čistého nebe. Všechny možné nesmyslné představy se rozplynuli a spíš se přidali otázky typu - měl jsem to poznat; ignoroval jsem jeho chování; pokrytecky jsem si mlel to samé....

Spoiler: ...horší už to být nemohlo....

1x1

27. listopadu 2015 v 14:33 | Ada |  Hlášky Chicago PD

Soul of darkness 22

25. listopadu 2015 v 23:04 | Ada |  Soul of darkness – duše v temnotách
SOUL OF DARKNESS 22

Po zajištění důkazů se vrátí na okrsek a vše putuje do laborky. Jin na záznamech za tu dobu našel podezřelého muže, akorát je problém s jeho identifikací. Protože jeho obličej je buď rozostřený nebo je za nečím v zákrytu. Ale v podstatě to není důležité, jde prvotně o důkazy a ty mají zbytek se dořeší pak... Všechny expertízy a zdokumentování trvají dva dny. Po nich může Voight konečně jít za jeho nadřízeným kapitánem Perrym, kde se společně setkají i se Schrankmann, která plive síru. "Bylo to moje místo činu! Oni ho narušili a tím i moje vyšetřování!" Obhájí se.
Voight: "Kapitáne, nevíme co tam dělala, ale rozhodně to nevypadalo na vyšetřování. Nám k tomu stačili dvě hodiny, abychom zjistili podle důkazů, že můj podřízený je nevinný a že je dost pravděpodobně, že ve zločinu, který byl spáchán byla namočena i naše tzv. obět." Řekne a přeloží mu i důkazy.
Schrankmann: "Ale pane...!" začne.
Kapitán Perry: "Ticho! Mlčte oba dva!" zvýší hlas.
Schrankmann: "Ale, já mám důkazy o tom, že s detektivem Halsteadem nebylo něco v pořádku! Dechová zkouška potvrdila alkohol, ale vzorek moči už ne." Vnutí se i tak.
Voight: "No a? Pokud vim máte právo jen na dechovou zkoušku a tomhle případě druhý test nebyl nutný, i blbec ví jak fungují ledviny a za jak dlouho se někam něco dostane…" Setře ji.
Schrankmann: "A proč vy jste mu nechal dělat test, před 4 měsíci? Hm?" zeptá se.
Voight: "To sem nepatří, s tímhle případem to nesouvisí." Obhajuje svého podřízeného, a díky bohu na jeho stranu se přidá i kapitán.
"Řekl jsem mlčte! Seržant má pravdu, jsme teď a tady a ne před 4 měsíci, takže bych si odpustil tyto podrazy!" Pak si na rychlo si projde materiály. "Případ zůstává na dále seržantovi, vy paní Schrankmann přestanete do případu jakkoliv zasahovat a vrátíte odznak detektivu Halsteadovi, ještě dnes." Řekne.
Schrankmann: "Ano pane." Řekne přiškrceně a společně s Voightem opustí kancelář. "Teď jste vyhrál, ale příště takový štěstí mít nemusíte. Jednou Vaše všechny praktiky vyplují napovrch." Zavrčí poraženě.
Voight se ušklíbne. "Víte co, dejte mi Halsteadův odznak, já mu ho předám sám. Vás bys to mohlo ještě iritovat." Řekne a nastaví ruku.
Schrankmann zuží oči do škvírek a do ruky mu plácne odznak a poraženě odejde. Voight vezme mobil a zavolá Jayovi. "Halsteade, přijď okamžitě na okrsek." Řekne a zavěsí.

Erin Lindsay

25. listopadu 2015 v 14:57 | Ada |  Videa Chicago PD

Soul of darkness 21

23. listopadu 2015 v 23:04 | Ada |  Soul of darkness – duše v temnotách
SOUL OF DARKNESS 21

Jdu do práce se podrobit šťouralce Schrankmannce a jedinou útěchou je, že Will své vyhrožování nenaplní, není podrazák a jen zavolá Erin, aby si to vše ujasnil a popřípadě omluvil. Ta mu vše uvede na pravou míru a podá k tomu i svůj pohled. A Will si uvědomí, že to přepískl a že podrazy, ať už ty nenaplněné by se neměli rozhodně dít mezi bratry...
Nakonec se mi teda omluví a vše se mezi námi urovná... Musí, když teď mám nucené volno a musím být doma.