Srpen 2015

Trailer na 3. řadu CPD

31. srpna 2015 v 9:17 | Ada |  Videa Chicago PD
... Milášek malej... Plačící
Setkání, které mění život 56

30. srpna 2015 v 22:09 | Ada |  Setkání, které mění život
SETKÁNÍ, KTERÉ MĚNÍ ŽIVOT 56

Když se vrátí domu z dovolený tak začnou připravovat pokojíček pro dvojčátka. Nenechali si říct co to bude, takže pokojíček dělají v neutrálních barvách. A pak se domlouvají na jménech. Pro holčičku vyberou jména Natalia a Nikol a pro chlapce Christopher a Lukas.
Když se Erin dostane do půlky osmého měsíce tak už musí nastoupit na mateřskou dovolenou. Když je Jay v práci, tak Erin doma může v klidu přemýšlet a připravovat se na porod a na to, že za chvíli už doma budou ve čtyřech a jak to budou zvládat a zda stále budou tak šťastní a budou se milovat...
Později se taky Erin s Jayem domluví na tom, že Jay zůstane s nimi měsíc doma, protože má na to i ze zákona právo a taky se domluví, spíše Erin vysloví přání, že by chtěla mít Jaye u porodu a ten souhlasí. Přál si to od začátku, jen ji nechtěl ovlivňovat a třeba ji nějak rozrušovat tím, že on by tam chtěl být a ona ne...

2x15 taser

29. srpna 2015 v 17:49 | Ada |  Videa Chicago PD

Rescue squad 3 - záchranný oddíl 3

29. srpna 2015 v 17:39 | Ada |  Technika
RESCUE SQUAD 3 - ZÁCHRANNÝ ODDÍL 3

- vozidlo obsahuje speciální pomůcky pro záchranu osob za mimořádných událostí a při denních zásazích
- ve vozidle je přepravováno jak vybavení pro práci pod vodou, tak ve výškách, tak i spoeciální obleky pro práci při úniku nebezpečných chemických látek
- dále jde o vybavení jako: hydraulické nůžky, rozpínací zařízení, hydraulické kleště (pomoc v rámci dobpraních nehod), různé druhy hydraulických podpěr a vaků, nastavovací žebříky, pily i "monterské" pomůcky a mnoho dalších
- (rozevdla bych to více do podrobností, ale jak se říká jiný stát jiný prav i když se vybavení hasičkých aut jak u nás tak světě přílíš lišit nebude, tak každý stát má své speciální jednotky a k tomu i přirazené vozy než u nás v ČR)
- do vozidla se vejde 6 hasičů
- členové: velení vozu - poručík Kelly Severide
strojník (řidič vozu) - Tony Ferraris
osádka: Joe Cruz
Capp
Peter Mills (odešel z rodiných důvodů)
Scote Rice (od oddílu vyhozen, dal přednost svým obavám a strachu před záchránou druhých)
Jeff Clarke (povýšil a dostal vlastní jendotku)
Jose Vargas (ze zdravotních důvodů musel opustit hasičký sbor)
Kevin Hadley (vyhozen kvůli problémům s Petrem Millsem, později se zněj stal žhář)

Setkání, které mění život 55

28. srpna 2015 v 22:09 | Ada |  Setkání, které mění život
SETKÁNÍ, KTERÉ MĚNÍ ŽIVOT 55

A během pár příštích dnů si zařídí vše potřebné a Voight dokonce u velitele zařídí, aby celá rozvědka měla dva dny volno a mohla se zúčastnit oné svatby v Dominikánské republice. Jay s Erin to schválně naplánovali na víkend, aby ještě v pátek v noci odletěli, v sobotu se konala svatba, a v neděli během dne se vrátil zbytek do Chicaga, samozřejmě kromě Jaye a Erin, ti tam zůstanou na líbanky.
Letadlo se od Chicagské země odlepí v 10 hodin večer. Na palubě panuje dobrá nálada, Ruzek jako vždy laškuje s každou sukní a ženy jsou z něj pav. A když letušky roznesou jídlo a pak seberou zbytky tak se všichni odeberou do říše snů, aby byli na svatbě a při přípravách fit.

Do Dominiké republiky doletí za 6,5 hodiny. Na letišti už je čekají Antoniovi a Gabrieliny rodiče, které všechny odvezou mikrobusem do jejich hotelu a Gaby, Burgess a Gabrielina matka si vezme do parády Erin. I když od rána neprobíhají hned přípravy, tak podle dominikánským tradic se už nevěsta nesmí vidět se ženichem, protože to do manželství přináší smůlu.
Jay tedy tráví čas s Antoniem, jeho otcem, Óčkem a Voightem spořádaně jako dospělí a zralí muži a zbytek rozvědky, se to snaží užívat už od začátku různými koktejly a blbnutím v moři. Zatímco lidé, které zařizují hostinu a výzdobu mají plné ruce práce, aby to do večera bylo dokonalé.
Odpoledne se všichni už odeberou na své pokoje se řádně připravit.
Erin si ve zkušebně zkouší ne nijak přeplácené šaty s typické bílé barvy a poté ji jdou holky namalovat a učesat.
Hodinu před obřadem Voight může jít za Erin, aby ji podpořil a pak odvedl k oltáři. Z jejího zjevu a krásy je ohromen. Erin je nervózní, ale zároveň i natěšená co ji čeká…
Hodina uteče poměrně rychle a Erin se zavěsí do Voighta a vydají se k pláži. Když se dostanou na její okraj, tak Antoniův otec zapne přehrávač se svatebním pochodem. Když Erin uvidí Jaye, usměje se do široka a pořádně si ho prohlídne. Když dojdou před Antoniova otce, tak ji Voight předá Jayovi a ty se společně obrátí k oltáři.


Setkání, které mění život 54

26. srpna 2015 v 22:09 | Ada |  Setkání, které mění život
SETKÁNÍ, KTERÉ MĚNÍ ŽIVOT 54

Když jdou po víkendu do práce, tak všem oznámí tu krásnou novinu zasnoubení, která se stala na plese a v tu dobu si je všichni začnou dobírat na novo. Člověk se jim nezavděčí s ničím. Ještě, že to většinou je bráno jako zábava od nezadaných a nevybouřených kolegů. Naopak Óčko a Antonio mu to schvalují. Je správné, aby čekající rodina, byla nějak zaopatřená, pro každý případ.
Když pak Erin s Jayem jsou v kuchyňce a tak trochu se mimo své zakousnutí do sebe, pošťuchují, tak tam přijde Antonio. "Ou, sorry nerad ruším..." Řekne.
Jay: "To je v pohodě, Tony, mi ti uvolníme prostor..." Řekne a s Erin se na něj culí.
Antonio: "Nepotřebuju prostor, jen Vám chci něco říct... Vlastně nabídnout."
Jay: "A to? Že by společný budoucí život našich a tvých dětí?" ušklíbne se.
Antonio: "No vidíš, to je další bod mé diskuze, ale zpět k tomu prvnímu bodu... Já vím, že jste se zasnoubili před chvílí a jistě jste si ještě neplánovali kdy a kde se vezmete, ale měl bych pro Vás menší návrh."
Erin: "No na svatbu na okrsku zapomeňte..." Řekne hned.
Antonio: "Ne, to jsem nemyslel... Měl jsem na mysli něco romantičtějšího... Jak víte pocházím z Dominikánské republiky a můj otec tak trochu začal fušovat do oddávání... Tak mě napadlo, že byste se mohli vzít třeba tam a spojit příjemné s užitečným, tudíž zůstat tam na líbanky..." Řekne a Jay s Erin na něj šokovaně hledí.
Jay: "To...je...wauu." vydechne.
Antonio: "Tak si to promyslete a kdyby jste měli zájen ozvěte se mi... Nechám Vás o samotě." Řekne a odejde zase.
Erin se šokovaně podívá na Jaye. "To co právě, řekl Antonio... Tak to jsem se přeslechla, že?"
Jay: "Myslím, že ne... Slyšel jsem to samé..."
Erin nadzvedne obočí. "Hustýýý...."
Jay: "No jen mi z toho předčasně neporoď." Ušklíbne se.
Erin: "Neboj... Musíme to probrat doma, jinak dnes nic neuděláme." Řekne Erin a poplácá Jaye po zadnici a s úsměvem odejde ke svému stolu.
Jay se kření jak měsíček na hnoji a vrátí se také zpět. Antonio po obou dvou hodí očkem, jak se tváří a zda jejich výrazy vypovídají zda to může být na dobré cestě a zdá se, že snad ano...

Když jde Jay s Erin večer domů, tak se nejdříve staví na večeři a pak jdou domů. Sednou si v obýváku, vezmou si k sobě notebook a vygooglí si Dominikánskou republiku. Během chvíle na ně vyskáčou krásné fotky azurového moře, dlouhé a písčité pláže, všude kolem palmy, květiny, hotýlky a zvířata... Zírají na to unešeně.
Erin: "To je tak nádherný... Nechápu, jak Antonio a Gaby odtud vypadli do zmrzlího Chicaga... I když naše milované město s jezerem má také něco do sebe." Ušklíbne se.
Pak si ještě zadají požadavek přímo na svatby a vyskakují na ně ještě úžasnější místa a pohledy. "Ta svatba na pláži, je úžasná..." vydechne ohromeně.
Jay: "Úplně nás tam vidím." Pronese.
Erin se na něho podívá a usměje se. "Ty bys to tam chtěl?" zeptá se.
Jay: "Je plno krásných míst v Chicagu, ale na tohle to nemá... Tohle by byla úžasná svatba... A ty?" zeptá se.
Erin: "Mám stejný názor, ale není to pro někoho moc finančně náročné? Přece letenky, hotel, nějaká strava..." Řekne při zemi.
Jay: "No tak se podíváme na cenu letenek a nějakýho ubytka... A nebo se stále můžeme nezávazně pobavit s Antoniem."
Erin: "Taky pravda... My tě nemít, tak nevíme co si počít." Řekne Erin s úšklebkem.
Jay ji políbí a začnou prohlížet ceny a zdá se, že to není tak šílené.
Erin: "Tak tohle by taky šlo... A co hosti? Kdo by tam od tebe přijel?" zeptá se.
Jay: "Víš jak na tom jsem… A tady mám policejní rodinu a Antonia jako takovýho nejlepšího kámoše... A ty?" zeptá se.
Erin: "Obdobně... Rodina je okrsek 21, Voight a Justin a ty dva, jsou schopni jet, jako v tvém případě Antonio..." ¨
Jay: "No tak v tom případě by nám v tom podstatě nic nebránilo... A s tím zbytkem by se to doladilo nějak taky, jak je tak znám."
Erin: "To určitě, tak to řekneme zítra Antoniovi a uvidíme." Přitaká a k Jayovi se stulí. "Tě miluju." Řekne.
Jay: "Já tebe také..."
Pak si jdou lehnout a odeberou se do říše snů...


Setkání, které mění život 53

24. srpna 2015 v 22:09 | Ada |  Setkání, které mění život
SETKÁNÍ, KTERÉ MĚNÍ ŽIVOT 53

Erin po několika dnech na nemocenské vyrazí opět do práce, avšak teď už je její místo až do porodu za psacím stolem nebo bude muset hodně škemrat, aby jí Voight pustil aspoň na menší akcičku třeba v dvojičce s Jayem nebo Voightem samotným, protože nikomu jinýmu Erin do ruky nesvěří. Všichni ostatní ji akorát mohou rozmazlovat, což Erin těší a zároveň i obdivuje jak jedno těhotenství dokáže muže dokonale pobláznit a proměnit na slintající a aportující bernardýny co od rána do večera vrtí ocasem a chtějí se lísat ke zdouvajícímu se bříšku, kde krásně rostou dvojčata a Erin ve čtvrtém měsíci vypadá jako když je už nejméně v šestém měsíci.

A v té době se v Chicagu koná každoroční ples policistů, hasičů a zdravotníků a jejich rodinných příslušníků. Pro mnohé a hlavně pro novináře, je to velkolepá akce, při které můžou své jednotky ještě více vyzdvihnout a třeba obměkčit své nadřízené, aby jim v dalším kvartálu zvýšili rozpočet nebo naopak přetáhl lidi k sobě. Ale není to jen o penězích a zviditelnění, někteří jen svými projevy děkují svým podřízeným za jejich odvedenou práci. Pak se to stočí i na rodiny příslušníků a za jejich trpělivost vůči svým ženám, mužům popřípadě vůči dcerám a synům. Dost často padají i slova, že tato práce je poslání a že každý padlý život záchranáře není prohra, ale poukazuje to na to, kolik životů bylo zachráněno a kolik ještě bude....
Večer se samozřejmě netočí jen kolem proslovů, fungují zde i doplňkové programy, jako na normálních plesích. Hosté dostanou večeři, dobré víno a poté další "stravování a následný pitný režim" se platí za hotové a mezi další zábavou je tombola, tanec a klábosení. Ale i tento "nudný" ples v sobě ukrývá jedno velké a neočekávané překvapení, které si zcela spontánně, ale dalo by se také říct bylo už na čase, připravil Jay.
Jay si toto překvapení nechává na pozdější a pokročilou hodinu, kdy už se sál začíná vylidňovat. V jednu chvíli se vypaří od stolu, kde sedí s Voightem a Erin a dojde k baru za barmankou, se kterou byl tak trochu domluven už předem. Barmanka mu podá puget růží. Jay jí poděkuje a vrátí se zpět ke stolu.
Erin: "Jejda... Vyloupil si květinářství?" zakření se.
Jay: "No skoro..." Pousměje se. "Já bych Vám chtěl teď něco říct... Nejdřív Vám Hanku... Vím, že se to dělá dříve, a nejlépe o samotě, ale lepší teď než nikdy... Dáte mi požehnání k tomu, abych Vaši dceru požádal o ruku?" zeptá se.

Truck 81 - zásahový vůz 81

23. srpna 2015 v 16:07 | Ada |  Technika
TRUCK 81 - ZÁSAHOVÝ VŮZ 81

- jde o sekundární hasící vůz
- 100 metrový vúsuvný žebřík
- ve vozidle se dále nacházejí pomůcky na záchranu obětí při dopravních nehodách, technických zásazích a požárech, jde např. o: pily, minimaxy, vyprošťováky, nafukovací vaky atd...
- do vozidla se vejde až 8 hasičů
- členové: velení vozu - Matt Casey
řidič vozu - Brian "Otis" Zvoneček
osádka vozu: Christopher Herrman, Randall "Mouch" Mcholland, Gabriela Dawson, nový kanditát Jimm Borelli