Červen 2015

Setkání, které mění život 25

30. června 2015 v 22:09 | Ada |  Setkání, které mění život
SETKÁNÍ, KTERÉ MĚNÍ ŽIVOT 25

A když se Jay nemůže spolehnout na svého nadřízeného a kolegy, tak si začne sám hlídat krk. Koupí si neregistrovanou zbraň a doma si připraví menší pastičky, které buď způsobí hluk a Jaye to na něco upozorní, popřípadě se posunou při vstupu na jiné místo, protože Jay si na své nástrahy dává pozor a nastražuje je až při odchodu...
Pár dní ze šéfovi strany je poměrně zdánlivý klid, při kterém si šéf připravuje pomstu a když mu slídil donese informace o Antoniovi, Voigtovi a Langovi, který ho už jednou dostal na kolena, tak se rozhodne, že všechno za Langa si odskáče pořádně Jay i s tím dalším poldou z gangu Negro margaritar a s ním si to taky zařídí po svém a když zjistí, že se s Jayem znají a společně i pracovali, tak mu hned blikne jaký proces s nimi udělá…

30.6.

30. června 2015 v 9:51 | Ada |  UPOZORNĚNÍ
Chtěla bych všem žáčků, studentům a vysokoškolákům, kteří už mají volno pár dní... Smějící se, popřát krásné a vydařené prázdnin. Užíte si volno na plno a nasbírejte plno nových sil na další rok školy a také Vám chci pogratulovat k vysvědčení (ať už k tomu dnešnímu získanému nebo pátečnímu) ať už bylo z těch lepších nebo horších....Setkání, které mění život 24

28. června 2015 v 22:09 | Ada |  Setkání, které mění život
SETKÁNÍ, KTERÉ MĚNÍ ŽIVOT 24

(Antonio a Voight)

Voight: "Víš o tom, že bych tě měl hned stáhnout." Řekne t při cestě domů, kdy odváží Antonia.
Antonio: "Jo, ale neuděláš to, Halstead tam nemůže zůstat sám, musíme to nějak dál korigovat, já budu v pohodě nikdo o mě nemá podezření."
Voight: "Riskujeme a hodně...."
Antonio: "Jay je na tom podstatně hůř, měli bysme mu zařídit i naší ochranu, Jin by měl aktivovat přes jeho číslo sledování…." Podívá se na Voighta vyčítavě.
Voight: "Dawsone, možná jsem ho vylil, ale zodpovědný stále jsem, takže klid, ano?" Řekne a vyhodí Antonia doma.
Další den Voight zařídí sledování Jaye přes telefon, nevýhoda je, že když bude mít mobil vypnutý nebudou ho moc nijak sledovat a poté také zařídí i speciální předmět, který se použije vv případě ohrožení života a který se ovládá jedním stisknutím tlačítka a zazvoní buď na policejní centrálu a ta tam pošle jednotky nebo to jde rovnou do sledovacího nebo hlídkového vozu a ty hned jdou do akce.

Pouch

27. června 2015 v 11:25 | Ada |  Zvířata
POUCH

- "hasičský pes"
- Jednou ho na stanici přivedla holčička s tím, že ho chce otec utratit, protože jich mají už doma už hodně a předala ho Millsovi, který řekl, že se o něj dobře postará
- Ale když to zjistil Boden, byl proti, že pes na hasičskou stanici nepatří a že se ho musí zbavit
- Jenže si ho zatím všichni oblíbili a nemohli za to jen psí polibky (olizování)
- Nejvíc se psovi líbilo u Mouche a jeho gauči a tak Herrmann pro něj vymyslel jméno Pouch (pes + gauč) stejně tak jak Mouch (člověk + gauč)
- A nakonec Bodenovi nezbylo nic jiného pod nátlakem jeho podřízených nezbylo a Pouche jim dovolil na stanici nechat


Setkání, které mění život 23

26. června 2015 v 22:09 | Ada |  Setkání, které mění život
SETKÁNÍ, KTERÉ MĚNÍ ŽIVOT 23

Uteče tak týden, kdy Lang rozmete další kompletní obchod a pozatýká pár kompliců a členů gangu. Šéf Appaloosa zuří a jeho naštvanost v přeroste do fáze, že na Jaye někoho nasadí, ale udělá to tak, aby to nevytušil Lewis, ale zároveň, aby o tom věděl Jay. Prostě během obchodů a dalších akcí s nimi posílá třetího člena, jako pro lepší zastrašení, popřípadě jen tak na okrasu. Lewis s tím nemá problém, dotyčný chlapík je jeho kámoš, ale Jay ví své a nežere šéfovo rozšíření stavů, ví, že velká ryba zachytila hejno jiných ryb v modrých uniformách a, že možná jedna ryba je u něho v gangu.
Jay o tom informuje Langa, aby se trošku krotil, jinak, že všechno půjde do kytiček, ten kývne, na pár dní se stáhne, ale pak se to opět rozjede ve velkém. A po této další zkušenosti, si šéf toho chlapíčka najme i na to, aby ho velice nenápadně sledoval i mimo "práci" a vše si pořádně dokumentoval, aby proti Jayovi měl něco v ruce a mohl, jak se říká uhodit hřebíček na hlavičku. Ovšem Jay není debil a brzo to sledování odhalí. A tak se "na posled" sejde s rozvědkou, ale to je chyba a krycí taktika od sledovatele.
Jay: "Máme problém, nebo aspoň já mám problém. Appaloosa na mě někoho nasadil, myslím, že ví, nebo zatím tuší, že jsem nasazenej, sleduje mě, musíme ukončit, tyhle sněmy, nechci vás do toho zatahovat a zbytečně ohrožovat."
Antonio: "Co blbneš, už v tom jedeme společně a v ohrožení jsme tak i tak."
Jay: "Máš ani ne ročního syna a normálního šéfa, kterej v případě ohrožení dbá na své podřízené." Řekne bez ostychu před Voightem.
Voight: "Jay má pravdu, Antonio."
Jay: "Díky pane... o tobě možná nevědí a proto bude dobré, když to tak zůstane."
Antonio: "Nechte toho... Zlom vaz Jayi a ozvi se." Řekne.
Jay přikývne.
Voight: "Pokusim se u Langa vyjednat tvé stažení nebo lepší ochranu."
Jay: "Děkuju, pane." Řekne a zase se vypaří a jde domů.
Nevšimne si, že byl celou dobu sledován a focen a, že opravdu teď stačí málo, aby si oba gangy smlsnuli jak na nich tak na jejich blízkých....
Appaloosův posel, přinese daný materiál šéfovi.
Appaloosa: "Hmm.... Pěkně se nám chlapec vybarvil a prej Lewis, ten je čistej jak lilie, pche. No počkej ty budeš litovat… Sežeň mi informace o těch i když tenhle hispánec se mi zdá dost podvědomí... Někdy a někde jsem ho už viděl... Ty informace chci mít co nejdřív..." Řekne a nechá posla už dnes být.


Setkání, které mění život 22

24. června 2015 v 22:09 | Ada |  Setkání, které mění život
SETKÁNÍ, KTERÉ MĚNÍ ŽIVOT 22

Jay se zatím stále stýká s Voightem a Antoniem a pro kterého jde také prohledat sklad. Udělá to v noci, kdy jsou skoro všichni pryč a vzduch je relativně čistý.
Jay deaktivuje tichý alarm a vydá se ke skladu. Vezme si baterku a začne sklad prohledávat.
Až po nějaké době najde něco co by se gangu Negro maegaritar mohlo hodit. Jay si sbalí dva "vzorky"a pak se stejně nenápadně snaží zmizet, ale už jeho příchod byl monitorován a dotyčný "strážce" je velice chtivý to oznámit šéfovi a hned tak v noci učiní. Šéf dostane chuť ho začít sledovat, protože přece dokud se k nim Jay do gangu nedostal tak obchody šlapaly skvěle a teď není obchodu, aby se dodávka nepřerušila nebo nějakým záhadným způsobem nezkomplikovala....
Jay se ještě tentýž noc setká s Antoniem a Voightem.
Jay: "Našel jsem, po čem jde Garrano." Řekne.
Antonio: "Tak nás nenapínej a spusť." pobídne ho.
Jay: "Jde o dva druhy kulek, které se hodí do automatických i normálních zbraní, háček... spíš pořádný hák je v tom, že mají kovovou a dutou špičku, projdou skrz kdejakou ochranou vestu." Řekne a postaví na stůl kulky.
Voight: "Hmm... Dobrá práce… Lang už to ví?" zeptá se.
Jay: "Ne... Tohle je přece váš job a my jsme o tomhle ani nevěděli, ani se o tom nepovídá mezi lidma... A pak Lang na mě tlačí už tak dost, s tímhle by mě už sedřel z kůže."
Voight: "Dobře, Jayi tak my to co nejdřív prošetříme a prvotně dáme info tobě a zbytek se uvidí." Rozhodne.
Jay přikývne a poté si s Antoniem pohovoří o ganzích a nakonec jdou do svých domovů....


Setkání, které mění život 21

22. června 2015 v 22:09 | Ada |  Setkání, které mění život
SETKÁNÍ, KTERÉ MĚNÍ ŽIVOT 21

(Erin)
Když Erin zjistí, že by snad měla spolupracovat s FBI a hlavně s Jayem, rozhodne si to zařídit také po svém. Jay ji sice nijak neublížil, jen jí řekl pravdu, jak on to cítí a Erin to vylekalo, ale už si sama uvědomila, že i ona do toho dává city a má ho ráda svým způsobem, ale přece neumí žít ve vztahu a teď už se jí trochu podařilo zapomenout, Justin jí docela pomohl… A proto se chce od tohoto případu zcela izolovat a vyhnout se tak setkání s Jayem.