Duben 2015

RIP Nadia

30. dubna 2015 v 19:35 | Ada |  Obrázky PD

Krutá daň života 34

30. dubna 2015 v 16:13 | Ada |  Krutá daň života
KRUTÁ DAŇ ŽIVOTA 34

Jay se dá po nějaké době dohromady a vydá se na "obyčejnou" poradu po akci, která je dnes výjimečná právě kvůli úmrtí Dana.
Velitel: "Dnes se stala dost nepříjemná situace a to ta, že zemřel nadrotmistr Butler. Ale před námi je stále úkol, musíme najít premiéra a vše risknout. Musíme věřit, že další útok už plánovaný není." Řekne.
Jay: "....Moment, jaký útok?! Jaký risk?!" zamračí se.
Velitel: "No... Na vaše jednotky... Respektive na vaše hlavy, byla vypsaná odměna." Odvětí.
Jay: "Cože?! Vy my chcete říct, že byla na mě a Dana vypsaná odměna a vy jste nám to neřekli?! A teď je Dan mrtvej! Kvůli Vám! Kvůli vašemu egu! Kvůli posranýmu premiérovi! Neměli jsme informace! Hledali jsme po slepu a padli do pasti! Posral jste to!" Jay je po tomto zjištění brunátný vzteky.
Velitel: "...... Mluvíte se svým nadřízeným! Tohle je na disciplinární řízení!" zaskřípe zubama.
Jay: "Seru na řízení! Seru na to, že jste můj nadřízenej! Seru tady na to! Končim! A postavte se klidně hlavu!" zavrčí a naštvaně odejde. Dojde do své kanceláře a začne se balit a svému přímému nadřízenému v USA nahlásí ukončení mise a i to, že se zítra s Danem vrací zpět. Tady už nezůstane ani minutu a momentálně myslí jen na to, jak to vše oznámí Angele a Frediemu. Už teď se mu dělá z toho zle i když je možné, že budou aspoň z části informováni o tom, co se stalo jejich synovi...
Další den ráno odjede i s pár kolegy na letiště, kde probíhá takový pietní akt než je rakev naložena do letadla.
Letadlo se pak v čas svého odletu, odlepí od země a rozletí se směr USA - Chicago. Let opět trvá něco kolem dne a v tu dobu je dost času na přemýšlení, srovnávaní myšlenek a na radikální řešení….
Po příletu na vojenské letiště, kde už je vše připraveno na další pietu a Jay si všimne, že vedle řady vojáků stojí Angela a Fredie. Sevře se mu z toho srdce, jak jsou z toho vyděšení, jak neví co je čeká, jestli přišli o syna nebo rovnou o oba....
Za chvíli se dají věcí do pohybu. A pak jdou věci ráz na ráz. Nejdřív putuje ven rakev, kterou nesou vojáci a poté vyjdou i zbylí vojáci. Když Angela s Frediem uvidí Jaye, propuknout oba v zoufalý pláč. A další "opičky" se dějí v podstatě jen tak, pro přítomný vojáky a pár novinářů.
Krutá daň života 33

28. dubna 2015 v 16:13 | Ada |  Krutá daň života
KRUTÁ DAŇ ŽIVOTA 33

Dan na chvíli znehybní a zastaví se. Jay se na něj otočí. "Dane?!" řekne a po chvíli se k němu rozejde. Když v tom se ozve další výstřel a Jay vidí, jak Danem prolítne kulka s výprskem krve skrz na skrz i přes kevlarovou vestu. "Nee...!" vzmůže se jen na zoufalý výkřik a vidí jak se Dan hroutí k zemi.
Jay k němu doběhne a klekne si k němu.
Dan: "Vypadni odsud..."
Jay: "Zapomeň, brácho!" Řekne a vezme ho za vestu, aby ho odtáhl zpět k autům, kam je to blíž než do budovy a kde je to rozhodně bezpečnější místo než na place.
Když se dostanou za auta, tak Jay opět zahlásí do vysílačky: "Zasažený Nadrotmistr Butler! …Je postřelen, pošlete zdravotnický tým, hned!!" Poté obrátí zrak k Danovi. "Sundám ti kevlar." Řekne. Dan ho oddaně sleduje a zrychleně a nepravidelně dýchá. Jay mu sundá vestu a helmu a pak udělá to samé i sobě, nechá si jen košili a tím čeho se zbavil, chce Danovi stlačit rány.
Dan: "...Neblbni.... Nech si to."
Jay: "Nenamáhej se, jsme tu v bezpečí a za chvíli tu bude pomoc."
Dan: "...Nebude... Nedorazí... v čas." Zasýpá.
Jay: "Tohle neříkej!" zaskřípe zubama.
Dan: "...Jayi... byli to speciální střely.... nejspíš mi protrhaly orgány... Tohle je má konečná..." Sotva to dořekne, zasýpá hluboce a vykašle krev.
Jay: "Dane ne.... Jsi silnej vydrž to! ...." Neustále s ensaží Dana povzbudit a pak opět zařve do vysílačky: "Kde je ten lékařský vrtulní, sakra! Zraněný nadrotmistr Butler!" A pak s eopět obrátí na Dana. "Vydrž to brácho... Kvůli mě... Kvůli rodině...." Promlouvá a sleduje Danův pohled, který pomalu sklovatí a apatizuje.


Krutá daň života 32

26. dubna 2015 v 16:13 | Ada |  Krutá daň života
KRUTÁ DAŇ ŽIVOTA 32

A v jednom okamžiku se vzduchem mihne takový divný zvuk, jako od letící rakety na silvestra. Všichni zpozorní a instinktivně se začnou krýt u aut.
Jay: "Tohle znělo jako protitanková raketa...." Pronese a za chvíli se ozve nedaleko nich výbuch. Všechny to vyděsí a během chvíle se ten zvuk ozve znova a raketa vybouchne pár metrů od vozidel. "Opětujem palbu! Někde se skrývat musí!" křikne a všichni ho poslechnou. Jay si pak vezme vysílačku: "Mayday, mayday jednotky ranger, jsme pod palbou."
Velitel: "Rozumim, posily brzo dorazí." Ozve se ve vysílačce.
Kromě raket, začnou za chvíli lítat i granáty a ozve se opětovaná střelba.
Jay: "Stav nouze, mayday, mayday. Nedokážeme se efektivně bránit! Kde jsou ty posily, sakra!" opakuje do vysílačky.
Velitel: "Za pár minut jsou u vás, vydržte!" Odpoví a zní docela naštvaně, jako by si myslel, že si rangers vymýšlí.
Dan: "Musíme se krýt! Vrátíme se do objektu! Tady jsme hodně odkrytí, můžou nás kdykoliv sejmout."
Jay: "Máš pravdu, jednotky krytí! Budeme vás krýt palbou! Až se přemístíte budete nás krýt jen od vchodu...Pohyb!"
Jednotky to odkývnou a při daném signálu se dají k přesunu a Jay s Danem je kryjí palbou. Jednotky se bezpečně dostanou k budově a ti nejstarší muži si pokleknou u dveří a začnou pálit, aby se mohli přesunout i oni do budovy. Jenže to nebude tak jednoduché. Povstalci je musejí sledovat, protože palba teď míří na auta a ne na objekt, odkud teď vycházejí výstřely. Vypadá to, že někdo spíš jde po velitelích.
Dan: "Musíme zmizet, nemůžeme čekat..." Sotva to dořekne, začnou lítat rakety a dopadají k autům. "Pryyyč!!" zakřičí a oba vyběhnout zpoza aut. Ale další výbuch přijde v zápětí. Kluci jsou u něho velmi blízko a tlaková vlna je odmrští mimo. Oba dopadnou tvrdě na zem. Chvíli na ní zůstanou ležet, jsou omráčeni a díky zvířenému písku nevidí vůbec nic a mají ho i v očích.
Jay: "Dane?! ...Dane, jsi v pořádku?" promluví.
Dan: "....Jo, žiju. Zvedej kostru, starochu." zažertuje a začne se zvedat. Jay dělá to samé, oblak prachu se ustáluje. Kluci jsou na nohou a chtějí pokračovat dál, když v tom se ozve výstřel....


Christine Evangelista – Allison Rafferty

25. dubna 2015 v 15:59 | Ada |  Ambulance 61
Christine Evangelista - Allison Rafferty

- Narozena: 27.11. 1986
- Znamení:
- Herečka
- Pochází z New Yorku
- Absolvovala školu herectví Herbert Berghof
- Filmografie: The kill point, 666 Park avenue, Lucky 7…
- Christine sena krátkou dobu objevila v seriálu Chicago fire, kde ztvárnila roli paramedičky Allsion Rafferty
- Allison začala jezdit s ambulancí 61 po boku Leslie Shay, protože Dawson musela od ambulance pryč (momentálně si nevybavím zda tím byl pracovní prohřešek nebo jen nástup v hasičské akademii)
- Zprvu se ty dvě nemusely, protože Alisson neměla ráda lesbičky, později nám odhalila proč je tomu tak. Svěřila se, že její bývalá partnerka z ambulance 24 byla také lesbička a Refferty používala jako terč mezi nima
- Dále se také dovídáme, že Rafferty měla vážný vztah s lékařem z Chicago Med, ale jemu bohužel našli lymfom a on za 6 měsíců zemřel
- Rafferty byla stejně jako dawson vedoucí ambulance, a tak měla hlavní slovo při ošetřování pacientů. Jednou zachránila muži, který ovšem patřil do sekty a měl zakázáno se nechat ošetřit, který na to kývl již s vypětím všech sil a potom na ní podal žalobu
- Rafferty byla postavena mimo službu a k ambulanci vrátila zpět Gabriela Dawson

- Naposledy jsme Rafferty mohli vidět v díle 8:30 pm
Krutá daň života 31

24. dubna 2015 v 16:13 | Ada |  Krutá daň života
KRUTÁ DAŇ ŽIVOTA 31

Uplynou další roky....
Za tu dobu se nic nezměnilo, ani v armádě ani doma ani se ženskou populací. Žádná se nechce pevně vázat a čekat na to, že se nemusí její drahý vrátit domů. A tak kluci stále mají jen příležitostní známosti…
Jednou jsou kluci i s Angelou, Frediem a svými "přítelkyněmi" na večeři. Během, které je vyruší vyzvánění mobilů se speciálním zvonění. Angela s Frediem už jsou zvyklí a vědí, oč jde, za to děvčata netuší a myslí si, že jde o nějakou kulturní vložku a podivně se tomu zachechtají jak puberťačky. Kluci hovory vezmou a oběma dvěma je sděleno, že mají hodinu na to, aby se sbalili a, že je pak bude na letišti čekat vrtulník, který je přepraví na vojenské letiště a že poletí do Pákistánu. Kde je hlášen červený kód. Vypukli tam nepokoje a došlo k únosu premiéra a jeho ženy. A tak klukům nezbude nic jiného, než se omluvit a rozloučit a vypadnout z restaurace.
Doma si sbalí vše potřebné a za hodinu už jsou letišti a nasednou do vrtulníku a letí na vojenské letiště.


Krutá daň života 30

22. dubna 2015 v 16:13 | Ada |  Krutá daň života
KRUTÁ DAŇ ŽIVOTA 30

Při přemisťování pozic se opět strhne palba a jedna kulka zasáhne Jaye a nárazová vlna ho srazí k zemi a lehce omráčí. Dan se hned k němu přemístí a zjišťuje, o jaké zranění jde. Naštěstí byla zasažena jen paže - rameno. Rána trochu víc krvácí, ale snad to nebude moc vážné. Dan přetáhne Jaye do bezpečí.