Únor 2015


Nepravá láska 22

8. února 2015 v 3:50 | Ada |  Nepravá láska
NEPRAVÁ LÁSKA 22

Severide: "Shay, jdi." Leslie ho poslechne a přeleze na druhou stranu. "Dawson jsi na řadě..."
Dawson: "Já... Já se bojím." Pípne.
Severide: "Neboj, zvládneš to, nic ti nehrozí..."
Dawson : "Já... Já jsem těhotná." Pípne a sklopí pohled. Severide s Millsem se po sobě podívají. Mills je celkem v šoku.
Severide: "Gabrielo, podívej se na mě. Nic se ti nestane. Vlezeš na žebřík, budeš se dívat jen dopředu a pomalu budeš posouvat ruce. Jestli chceš, polezu za tebou a budu tě držet za nohu." Řekne a Gabriela přikývne. Společně vylezou a za chvíli už jsou v druhé budově. "Millsi polez už! Ztrácíš tam čas." zařve na něho. Mills přestane hasit, hadici si nechá stále u sebe a vyleze na žebřík, ale parapet o, který jsou žebříky opřeny začíná rupat...
Mills přelézá a už je skoro na druhé straně, když už to parapet nevydrží a zřítí se a s ním i Mills, naštěstí se stačí zachytit hadice. Když tohle uvidí Gabriela vyjekne na všechny strany - NE.... Všechny zraky se zprvu otočí na ní a pak se Seve vrhne k oknu. "Millsi!" podívá se pod okno. "Tahejte za tu hadici!" řekne Severide ostatním v místnosti.
Kolegové ho poslechnou a začnou tahat. Když Kelly na něho došáhne, nejprve ho vezme límec a pak za ruku. "Tak se snaž, ať už ten tvůj těžkej zadek je tady." Řekne Kelly. A za chvíli už se válí po podlaze mezi ostatními. "Odneste odtud tu pani a my taky padáme." Řekne a pomůže Millsovi na nohy.
A poté všichni hromadně opustí dům a Boden je přejede pohledem a pokynutím hlavy jak je jeho zvykem oznamující - dobře odvedená práce....
A pak už probíhají takové ty "rutinní záležitosti" jako odvoz pacientky, hašení požáru, sekundární průzkum....
Když se vrátí na stanici tak Mills přemýšlí o Gabriele a jejích slovech při zásahu - jsem těhotná... Není blbej a velice rychle mu dojde, že to děcko může být jeho... Ale taky přece i Matta.... Jedině, že by s Mattem nic neměla... Ale to je podle něho velice málo pravděpodobné. Ale aspoň se rozhodne k tomu, že by si měl s Gabrielou znova promluvit.

Ale do konce směny se k tomu stejné nedojde, protože se Gabriela brání tomu, aby byla o samotě buď s Caseym nebo Millsem. Hold ji bude muset zavolat a domluvit se s ní....


Jeffrey Hephner - Jeff Clarke

7. února 2015 v 14:38 | Ada |  Oddíl 3
JEFFREY HEPHNER - JEFF CLARKE

- narozen: 22. června 1975
- znamení: rak
- pochází z Michiganu (město Madison)
- v dětských letech hrál basketbal a fotbal
- na obrazovkách se poprvé objevil v roce 2000 a 2002 ve filmech - Tábor tygrů, Maid in Manhattan
- seriály: Jury; OC; Lehce vyděláné peníze; Soucit; Boss....
- do podvědomí diváku přišel hlavně díky seriálu Chicago fire, kde si zahrál Jeffa Clarka, člena oddílu
- Clark do seriálu nastoupil v 1. díle 2. řady s názvem A problem House
- Jeff je bývalí mariňák
- Clark byl na stanici 51 přeložen, kvůli tomu, že město uzavíralo stanice
- zprvu mezi členy nezapadá a diváci mají pocit, že to on donáší ženě, která by měla uzavřít i jejich stanici
- ovšem i zde zvítězí dobro nad zlem a Clarkovi jméno je očištěno a vztahy na pracovišti se vrátí do normálních kolejí
- v dalších dílek se obejví i Jeffova žena a její milenec, který je zabit a Jeff je obviněn z jeho vraždy, ale brzo se zjistí, kdo byl skutečný vrah

- Clark se pak objevil v díle A heavy weight kdy byl svým kolegům oznámit, že dělal také zkoušky na poručíka, udělal je a nové místo dostal na stanici 25, jako velicí vozu
Nepravá láska 21

6. února 2015 v 3:50 | Ada |  Nepravá láska
NEPRAVÁ LÁSKA 21

Další ráno jdou společně do práce a když je Gabriela s Leslie o samotě na šatně, tak si ji Shay prohlíží. Dawson: "Co je?"
Shay: "Nevím, to jsem se chtěla zeptat já tebe... Tak nějak záříš..." Pronese.
Dawson: "Ale prosim tě, to se ti zdá..."Mlží.
Shay: "Nezdá.... Takže s Mattem už je vše ok?" zeptá se.
Dawson: "Ne..." Odpoví Gabriela a ozve se poplach.........
Za chvíli všichni vyjedou. Holky po cestě mlčí do doby, než Gabriela z čista jasna řekne: "...Jsem v tom."
Shay: "Cože? A proč si ve službě ještě?" zeptá se nechápavě.
Dawson: "Zítra dám Bodenovi neschopenku a pak si konečně dořeším i osobní věci..." Pronese.
Shay : "Jaký osobní věci?" zeptá se.
Dawson: "To se dozvíš někdy... " Ukončí toto téma Gabriela a za chvíli dojedou na zásah.
Jedná se o požár několika bytů. Boden obhlédne celou situaci a pošle obě jednotky na primární průzkum, aby zachraňovali zbloudilé obyvatele a našli ty, které oheň už dostal.
Děvčata z ambulance vše sledují z venčí a čekají na to, až je někdo bude potřebovat. Z ničeho nic se ze sousedního baráku vyřítí žena a běží k holkám se slovy: "Prosím pomozte mi... Moje matka spadla ze schodů a nehýbe se."
Boden: "Podívejte se potom." Holky přikývnou a jdou tam.
Vyšlapou schody do třetího patra a na schodech opravdu uvidí ležet stařenku a tak se dají se do jejího ošetřování, zatímco venku se situace komplikuje. Vítr se stočil a jiskry z hořícího domu začnou lítat k sousednímu domu, až přes otevřené okno zapálí závěs na okně a pak se vznítí stoh novin a než se někdo naděje tak plameny už lížou patro, kde jsou holky.
Dawson: "Veliteli, oheň přeskočil, nedostaneme se odtud."
Boden: "Hned se odsud dostanete, pracujeme na tom." Řekne do vysílačky. "Cappe, přinest žebřík do třetího patra. Oddíle připravte se na záchranu Shay a Dawson."
Severide: "Ano pane." Odvětí. "Millsi vezmi si hadici, jdeš se mnou."
Když Capp donese žebřík, vsunou ho do druhého domu, do otevřeného okna a pak tam přelezou.
Mills začne hasit požár a Severide jde k holkám. "Odsud se dostaneme stejnou cestou jako my dva. Jak je na tom ta paní?" zeptá se.
Dawson: "Není to dobrý, odtud musí na desce."
Seve přikývne a do vysílačky řekne: "Cappe¨m hoď jsem lano a na druhý konec uvaž nosítka." Capp to udělá a Severide si přitáhne nosítka na kterou přeleží ženu a vytáhnou ji do druhého domu….

Myslíte si, že se při této záchraně něco pokazí a třeba to ohrozí Gabrielu a miminko?

Nepravá láska 20

4. února 2015 v 3:50 | Ada |  Nepravá láska
NEPRAVÁ LÁSKA 20

Gabriela si dalšího dne zajde za svým gynekologem. "Dobrý den, slečno Dawson, co máte za problém?"
Gaby: "Dobrý... No asi jsem těhotná."
gynekolog: "Dobře, tak si odložte a podíváme se na to." Pobídne ji lékař. Gaby si odloží a lékař jí za chvíli začne vyšetřovat. "Měla jste pravdu... Jste gravidní, gratuluji."
Gabriela stuhne. (Ne proboha! Proč jednou se ty testy nemohly splést?) "....A.... A můžete mi říct jak dlouho?" zaskřehotá.
gynekolog: Jste v 8. týdnu."
Gaby: "A jste si stoprocentně jist?" zeptá se.
gynekolog: "Slečno Dawson víte jak to chodí... Mohu se zmýlit o týden nebo dva a nebo plod může být větší a odpovídá to jinému týdnu." Pronese.
Gaby: "Já to, ale musím vědět přesně... Prosím, pane doktore..." Žadoní.
gynekolog: "To asi nepůjde... Ale dobře, pokusíme se..." Odvětí nakonec a Gabrielu znova pořádně vyšetří ultrazvukem. "Opravdu jde nejpravděpodobněji o druhý měsíc...." Odpoví .
Gabriela smířlivě přikývne. Lékař jí vypíše další termín návštěvy a těhotenský průkaz. Gabriela mu poděkuje a odejde.
A za chvíli dojde opět do Lauřiny garsonky. Kde si sedne na gauč, vyndá před sebe průkaz, menstruační kalendář a pak se snaží vzpomenout s kým kdy spala, musí na 100% vědět s kým to čeká. Nakonec s několika opakováním propočtů jí to vychází na Millse. Což Gabrielu na jednu stranu těší, ale na druhou ji tíží to, že ji Mills nechce a že možná odmítne i to miminko a ona na vše zůstane sama, protože s Mattem rozhodně nezůstane….
Nakonec k večeru dostane rozum, sbalí si pár svých věcí a klíče dojde vrátit Lauře a za vše ji poděkuje. A pak se loudavým krokem vypraví k Mattovi a k ní domů.
Když vejde do chodby, vidí Matta, jak po místnosti chodí jako lev v kleci. (To zase něco bude...) Pomyslí si Gaby a projde do obýváku. "....Ahoj..." Hlesne.
Matt: "No konečně..." otočí se po hlase.
Gaby: "To je mi, ale přivítání..." Odfrkne si.
Matt: "Tak jsem to nemyslel. Jsem rád, že jsi tu, moc rád..." Dojde k ní a obejme ji. Gabriela v jeho objetí chvíli setrvá a pak se odtáhne. "Chyběla si mi tady, lásko."
Gaby: "Hm... Jdu se umýt a spát." Odejde a do koupelny.
Matt: "Nechceš něco k jídlu?" zeptá se.
Gaby: "Ne, jedla jsem." Zavře za sebou dveře koupelny a zamkne se tam. Potom se svlékne, stoupne si ke zrcadlu a co nejvíc vypoulí své ploché bříško, pohladí si ho a představuje si, jak bude vypadat s břichem. Čas jako by se u ní zastavil, momentálně je jen ona a budoucnost s miminkem. Nakonec si vleze do vany a relaxuje a vůbec nemyslí na Matta a Petera.
Když se umyje a vyleze z vany, jde si lehnout. Matt dojde za chvíli za ní, políbí ji a stulí se k ní. Gabriela mu to neoplatí a ještě se otočí k němu zády, aby si nemohl nic moc dovolovat…


Nepravá láska 19

2. února 2015 v 3:50 | Ada |  Nepravá láska
NEPRAVÁ LÁSKA 19

Gabriele to ovšem nedá a těhotenský test si dojde koupit a raději si vezme rovnou dva, protože tyto testy jsou víceméně nespolehlivé. Gabriela si jeden udělá jeden hned a aniž by věděla, jak vyšel, tak ho odloží na umyvadlo a jde si na chvíli lehnout a odreagovat se od všeho.
Když se za dvě hodiny vzbudí, tak si jde udělat druhý test, na který se opět nepodívá. Pak se jde najíst a nakonec se jde podívat na své testy, které oba vyjdou pozitivně. Gabriela na to zírá zcela nevěřícně. (Ježiši kriste!) Gabriela zbledne a zvedne se jí žaludek, který obrátí do wc. Pak se dopotácí ke křeslu, sedne si a nohy si stáhne k bradě. (Bože ať se speltl... Vždyť nemůžu být v tom... Teď a v týhle situaci ještě ne...)
Je zoufalá a z jejího stavu ji vytrhne až zvonek. Gabriela chvíli nedbá, ale když za dveřma promluví Antonio, tak mu jde otevřít.