Leden 2015


Edwin Hodge - Rick Newhouse

31. ledna 2015 v 10:25 | Ada |  Oddíl 3
EDWIN HODGE - RICK NEWHOUSE

- narozen: 26. ledna 1985
- znamení: vodnář
- herec
- celým jménem: Edwin Martel Basil Hodge
- pochází ze severní Karolíny
- jeho otec pochází z Dominikánské republiky
- má bratra Aldise Hodge
- filmografie: Jak nahoře tak dole; The Purge; The purge: anarchy; Pobřeží; Světlo v lese; Alamo...
- seriály: Boston public; Jack and Bobby; Mental; Invaze...
- Edwina ovšem nejvíce známe ze seriálu Chicago fire jako Ricka Newhouse
- Newhouse přišel na stanici 51 ve druhé řadě a zařadil se k oddílu 3
- Je to dobrý záchránář, vyniká v potápění a dobře si sedl s poručíkem Kellym Severidem
- Newhouse je na stanici oblíbený a dokonce se s kamarádil i s Bodenovou sekretářkou Connei
-Jeho druhá práce je hledání lidí, řekněme, že ho můžem označit za soukromého detektiva
- Newhouse pomohl Millsovi najít rodinu z otcovi strany a ten mu teď chce v dalších případech pomáhat
- Rick má dceru Naomi ( + - 13 let)Nepravá láska 18

31. ledna 2015 v 3:50 | Ada |  Nepravá láska
NEPRAVÁ LÁSKA 18

Gabriela k tomu hledá odvahu. Za dva dny se k ní nedokopala a tak se k tomu odhodlává během směny. Jenže při ní se stane něco zásadního, co opět vše rozháže.
Odpoledne je ohlášen výjezd. "Ambulance 61, Stamfordská 670, nehoda na zahradě."
Holky jedou k danému výjezdu zcela mlčky. Když tam dojedou, tak uvidí, že jde o probořený skleník do kterého spadl muž ze střechy. Všudy přítomný vzduch je prosycen krví. Což Gaby, snad poprvé v životě nedělá dobře. Zničehonic se jí motá hlava a má divný pocit kolem žaludku, ale snaží se na sobě nedávat nic znát. Když dojdou k pacientovi, skloní se k němu a začnou se dávat do ošetřování hlubokých řezných ran.
Shay: "Budeme intubovat?" zeptá se a podívá se na Dawson, která mění barvy jak chameleon.
Dawson: "No... Ehm... Já..." Říká trhaně a najednou vystartuje k prvnímu stromu, kde začne zvracet. Shay pacienta urychleně doošetří a jde za ní. To už se Dawson jen dáví.
Shay: "Dawson, seš v pořádku?" zeptá se.
Dawson: "....Jo... už jo."
Shay: "Jseš bledá... Netočí se ti hlava? Není ti na omdlení?" ptá se dál.
Dawson: "Ne... už je dobrý, vážně... Máme tu pacienta, pojď." Otře si Gaby ústa a vrátí se k pacientovi. "Pomozte nám ho přeložit na nosítka." pobídne Gaby jeho společníka a poté co ho naloží na nosítka, jedou do nemocnice. Tam si pacienta přeberou lékaři a holky jim předají zprávu a pak si Gaby zajde na záchod, aby se upravila a podívala jak vypadá po "nehodce." Až na bělobu v obličeji, se kterou nic neudělá, je vše ok. A tak vyjde ven a jde za Shay.
Dawson: "Můžeme jet." Řekne a jdou k ambulanci.
Shay: "Zase si...?" zeptá se.
Dawson: "Ne už ne... Můžutě o něco poprosit?" zeptá se.
Shay: "No jasně, spusť." Pobídne ji.
Dawson: "Neříkej nikomu, co se stalo..."
Shay: "Neboj nejsem Otis a neberu to jako senzaci..." Řekne.
Dawson: "Díky..." pousměje se Dawson. Shay kývne a poplácá ji po koleni. Dojedou na stanici a Gaby se před pátravými pohledy kolegů, raději uklidí na noclehárnu.


Nepravá láska 17

29. ledna 2015 v 3:50 | Ada |  Nepravá láska
NEPRAVÁ LÁSKA 17

Za další den jdou práce a Matt, od Gaby nemá žádné zprávy a když se dozví, že ani nenastoupí na směnu, je z toho nervózní a na ostatní pěkně nepříjemný. Vůbec to nechápe a nenapadá ho, proč se tak chová….
I Millsovi je toto chování podezřelé, kór potom minulém výstupu. Stále přemýšlí nad tím, co chtěl básník říci... I když vlastně přemýšlet moc nemusí, Gabriela mu jasně řekla, že ho má ráda, ale Mills si není jist sám sebou. To všechno bral jako nezávazný vztah a povyražení před svatbou, ne to, že by z toho měla vzniknout láska... A i Mills se nakonec rozhodne napsat Gaby zprávu a později i párkrát zavolat.
Ale Gabriela se nehlásí ani Caseymu, ani Millsovi a ani Shay a dokonce ani Antonio, který má vůči ostatním výhodu v tom, že ví kde sestra je, ale kdyby to chtěl někdo vědět, tak mlčí jak hrob.
Gabriela se dá za tři dny konečně do kupy. A ten čtvrtý jde konečně do práce. Mattovi se hrozně uleví a jde se s ní uvítat.
Dawson: "Nech toho! Jsme v práci." Odstrčí ho a jde do šatny, ale Matt jde za ní. "Nech mě!"
Casey: "Co ti je? Chováš se jako těhotná! Jak jsi takhle náladová."
Dawson: "Drž klapačku! Prostě mě v práci nech... Já chci mít klid!" zavrčí znova.
Casey: "Fajn! Tak sorry, že se o tebe zajímám, snoubenko!" naštve se a odejde.
Gaby si sedne a složí hlavu do dlaní. (Blbeček... Kdybys jen věděl proč jsem taková... A prej těhotná.... Kreténe!) Nadává si v duchu a přitom si kope nohou do skříňky. A ani si přitom neuvědomí, že ji pozoruje Severide.
Gabriela si ho všimne až po chvíli. "Co čumíš?" zavrčí.
Severide: "Jen jsem se přišel podívat, proč tak zuřivě do toho kopeš... Gabrielo, ať se děje cokoliv stále jde všechno změnit, nenech ten oheň rozpoutat tak, že ať uděláš cokoliv, už nic nebude jako dřív a zbudou jen trosky..." Po těchto slovech ji poplácá po zádech a ze šatny odejde.

Gaby ho vyprovází pohledem a přemýšlí o jeho slovech. (Má pravdu.... Měla bych to všechno urovnat... Dokud je čas... Řeknu to Caseymu.) Rozhodne se náhle Gabriela, pro zásadní krok, který ovšem může být zhacen jedním zásadním problémem....


Nepravá láska 16

27. ledna 2015 v 3:50 | Ada |  Nepravá láska
NEPRAVÁ LÁSKA 16

Gabriela se nakonec rozhodne jet domu. Není to nějaká slípka, která by kvůli tomu chtěla spáchat sebevraždu. Postaví se k tomu čelem, co si navařila to si taky s ní.
Když dojede domu tak si chce šaty uklidit do skříně, ale jak to bere přes kuchyň, tak si všimne Matta a připravené hostiny.
Gaby: "Co... Co to je?"
Matt: "Svatební menu, musíme se na něm ještě domluvit přece... Protože do svatby nám zbývá už jen týden a pár dní." Řekne a jde ke Gaby. "Zlato? Copak se ti stalo? Proč brečíš?" zeptá se starostlivě. Gaby: "...Nic." Pokrčí rameny a dodá: "Neměl si být doma, říkal si, že máš kšeft v tesařství."
Matt: "Naše svatba je důležitější, lásko, než nějaký tesařství..." Odvětí.
Gaby: "Hm..." zavrčí Gaby.
Matt: "Copak se děje? Ublížil ti někdo?" strachuje se.
Gaby: "Ježiš co furt reješ? Co všichni jenom rejete? Taky chci mít chvíli v klidu a ne jen skákat a tvářit se jak moc je to všechno super! Mám toho dost! Všeho mám dost! Dej mi pokoj už!!" zařve hystericky, hodí šaty na zem a uteče z bytu.
Matta to hodně rozhodí a vyběhne za ní. Jenže už jen vidí, jak Gabrielino auto odjíždí. Matt ji zkouší volat a doufá, že mu to zvedne, ale bohužel se tak nestane. Gabriela si raději vypne mobil a jede za Antoniem. Gaby dojede za ním na okrsek a napíše mu, jestli by za ní nepřišel. A to když Gaby udělá tak to je co říct a Antonio ví, že je něco v nepořádku. A proto se dole objeví během několika minut.
Antonio: "Ježiš Gabrielo, co se ti stalo? Ublížil ti snad Casey?!" zamračí se.
Gaby: "Ne... To já jemu... Ale kvůli tomu tu nejsem... Prosím nemáte s Laurou ještě tu garsonku?" zeptá se
Antonio: "Jo myslím, že ještě máme. Zavolám jí." Řekne a Gaby přikývne. Antonio vyřídí hovor a pak Gaby oznámí, že si klíče může vyzvednout u Laury. Gaby mu poděkuje, obejme ho a pak se s ním rozloučí a opět nasedne do svého auta a odjede. Cestou si koupí lahev dobrého pití a dojede za Laurou. Ta ji klíče předá se slovy: "Nepotřebuješ si promluvit?"
Gaby: "Ne Lauro, díky..." Odvětí Gaby a odejde z Lauřina bistra a rozjede se ke garsonce.

Když tam je, tak si vyjedná u velitele volno a pak se začne opíjet a vztekat se na celý svět. Jenže úleva nepřichází...


Nepravá láska 15

25. ledna 2015 v 3:50 | Ada |  Nepravá láska
NEPRAVÁ LÁSKA 15

Gaby místo domů jde k Millsovi, musí si s ním promluvit. Mills ji jde otevřít. "Ahoj číčo..." zalaškuje Gaby: "Nech toho!" zavrčí.
Peter: "Co se děje?" zeptá se.
Gaby: "Podívej se na tohle!" zatřese šatama před Peterovým obličejem.
Peter: "...Svatební a určitě krásný... Bude z tebe krásná nevěsta."
Gaby: "Jo svatební! Ty to furt nechápeš co?!" zavrčí.
Peter: "Co nemám chápat? To, že až se vdáš, tak my už spolu pokračovat nebudeme." Řekne.
Gaby: "Ty to bereš takhle? A já myslela, že je to jiný, tys to nepoznal? Ty si vážně myslíš, že za tebou chodim jen proto, že jsi v posteli lepší než Matt?! Víš, proč jsem přišla?! A proč s tima šatama?! Chtěla jsem ti něco říct, důležitého, ale tobě je to u prdele! Jsi jako každej chlap, jdi do háje!" Gaby má co dělat, aby se nerozbrečela, otočí se na patě a zase jak rychle přišla, tak odejde. (Kretén jeden! Proč jsem dala průchod citům! Proč sem mu podlehla! Proč sem se zamilovala!) Nasedne do auta, kde se rozbrečí. (Já jsem taková kráva!) Gabriela je zoufalá, nejradši by se na to všechno vykašlala... Ať to řekne komukoliv, oba se na ni vykašlou. Mills to už udělal a když to řekne Mattovi, tak ten si nenechá nic líbit a už vůbec si nenechá parohy, které má snad jako šestnácterák.


Myslíte si, že si Gaby něco udělá?

Anthony Ferraris - Tony

24. ledna 2015 v 14:16 | Ada |  Oddíl 3
ANTHONY FERRARIS - TONY

- Docela nevýrazná a nedůležitá postava seriálu Chicago fire
- Na našich obrazovkách se spíše jen mihne nebo zaslechne jen její jméno, např.: "Tony přinest to...."
- Jenže tato osoba, jménem Tony Ferraris Vás možná překvapí, protože ve skutečnosti to není žádný herec, nýbrž opravdový hrdina
- Tony Ferraris je hasič
- Slouží ve squad " v oddílu" 2, Chicagských hasičů
- A tak tedy můžeme říct, že Tony pro seriál působí i jako odborný poradceNepravá láska 14

23. ledna 2015 v 3:50 | Ada |  Nepravá láska
NEPRAVÁ LÁSKA 14

O měsíc později
Ač se Gabriela bránila vztahu, respektive sexu s Millsem, tak to nedokázala. Nemohla na něho zapomenout. Chyběli jí jeho doteky, slova a něha... Gabriela v podstatě žila s oběma dvěma. Akorát s tím rozdílem, že s Mattem už nespala, skoro měsíc... Neustále se na něco vymlouvá a nebo Caseymu sexuální služby plní jinak než normálně. A jemu to nepřijde podezřelé, myslí si, že jde o stres způsobený svatbou a tak na ni netlačí a nechává ji volnost. Zatímco úplně bez boje přichází o svou vyvolenou.
Gaby si jde za pár dní, konečně vybírat svatební šaty a jako vždy ji při tom doprovází Leslie.
Když přijdou do obchodu, Gaby nemá ani promyšlený jaký styl šatů vlastně chce a tak to za ní rozhoduje Leslie a ta prodavačka. Nakonec ji vyberou klasický styl. Korzetový vršek bez ramínek a nabíraná sukně. Gabriele vyberou hned několik modýlků. Gaby si je všechny trpělivě zkouší a nakonec se všechny shodnou na obyčejném stylu a barvě, tudíž bílé. Žádné takové ty krémové šaty, minišaty atd...
Gabriela na sebe kouká v zrcadle a má nepřítomný výraz a myslí na Millse a představuje si svatbu s ním...